Naga Markets

Kontenery morskie są rozwiązaniem, które – kiedy tylko o nim wspominamy – przywołuje na myśl ogromne statki. Kojarzą nam się głównie z transportem, do którego faktycznie służą i służyły. Od czasu, kiedy wykorzystywano je jednak tylko i wyłącznie do transportu morskiego, wiele się zmieniło. Obecnie mają one wiele innych zastosowań. Korzystają z nich różnego rodzaju branże, nie tylko branża logistyczna.

Kontenery morskie wykorzystuje się obecnie m.in. w nieruchomościach, ponieważ jak się okazuje, są one fenomenalną alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Inflacja szaleje, nieruchomości drożeją, rady kredytów osiągają horrendalne poziomy, a marzenie o własnym domu lub mieszkaniu przestaje być dla wielu ludzi realne. W tej trudnej sytuacji mieszkalne kontenery morskie wydają się bardzo interesującym rozwiązaniem, nad którym warto się poważnie zastanowić. Jeśli nie do końca orientujecie się w sprawie domów z kontenerów morskich i macie ochotę zgłębić go razem z nami, koniecznie czytajcie dalej. Wszystko wyjaśniamy!

Kontenery morskie – jakie muszą być?

Kontenery morskie mają za zadanie pokonywanie drogą morską wielu tysięcy kilometrów. By było to w ogóle możliwe, muszą one być bardzo dobrze wykonane. Powinna cechować je solidność, trwałość, najlepsze materiały (z których są zrobione) oraz maksymalna wytrzymałość. Jest to niezwykle ważne, ponieważ konstrukcja takich kontenerów:

 • musi być w stanie udźwignąć ogrom towaru, który nierzadko waży wiele ton,
 • musi w odpowiedni sposób zabezpieczyć znajdujący się we wnętrzu kontenera towar przed problemami, z jakimi spotka się on na morzu (wiatr, deszcz, sztorm, burza i inne),
 • nie może bezpośrednio zagrażać temu, co zostało umieszczone we wnętrzu kontenera.

Z czego zrobione są kontenery morskie?

Kontenery morskie to niesamowicie solidne rozwiązania, które swoją jakość zawdzięczają najlepszym materiałom wykorzystanym do ich produkcji. Kontenery morskie produkowane są ze stali Corten o ekstremalnie dużej wytrzymałości. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ich podłogę pokrywa wytrzymała sklejka. To ona pozwala na transport tak wielkich obciążeń.

Kontener mieszkalny, czyli o mieszkaniu w kontenerze morskim

Porządna, wysokiej jakości, bardzo wytrzymała i niezwykle trwała baza pod kontener mieszkalny, czyli kontener morski to gwarancja, że dom kontenerowy będzie solidny i nie będziecie musieli martwić się o niego w trudnych warunkach (szczególnie pogodowych). Wśród innych zalet kontenerów mieszkalnych należy wymienić:

 • możliwość dokonywania ewentualnych zmian i przekształceń w ramach jednego kontenera (okna, drzwi, ścianki działowe),
 • możliwość łączenia ze sobą kontenerów, zarówno w poziomie, jak i w pionie,
 • fakt, że powierzchnia domu z kontenerów może być bardzo duża (wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy),
 • fakt, że kontenery mieszkalne można ocieplać dokładnie w taki sam sposób jak konwencjonalne budynki,
 • kanalizacja, prąd, dostęp do Internetu lub bieżącej wody w kontenerach mieszkalnych nie stanowią absolutnie żadnego problemu.

Zastosowanie kontenerów morskich

Kontenery morskie mogą być przez nas wykorzystywane jako:

 • tradycyjne domy całoroczne,
 • domy wakacyjne,
 • domki letniskowe,
 • mieszkania pracownicze,
 • lokale pod gastronomię oraz innego typu punkty usługowe.

Solidne kontenery morskie? Zapraszamy do kontaktu z SEABOX!

Zastanawiasz się nam budową domu z kontenerów morskich? Jeżeli odpowiedź na to pytanie brzmi tak, koniecznie skontaktuj się z krakowską firmą SEABOX.

Seabox Kraków
ul. Karola Bunscha 12/4
30-392 Kraków (woj. Małopolskie)
Telefon: 603 201 883
E-mail: biuro@seabox.pl

Bossa


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

 • Powiązane zagadnienia:
ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Poprzedni artykułBlok po 22 – 8 grudnia 2022: EUR/USD, Ropa Brent
Następny artykułIle kosztuje euro 09.12.2022? Kurs euro do złotego (EUR/PLN) w piątek
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.