Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleEUR/USD ponownie znalazło się na poziomach z przed końca 2015 roku. Fala słabości USD spowodowała również spore wzrosty cen ropy naftowej i innych surowców rozliczanych w tej walucie. Analitycy Credit Agricole zadają tytułowe pytanie – czy to koniec długotrwałych wzrostów USD?


Komentarze przedstawicieli Fed – szczególnie Williama Dudleya, który zwrócił uwagę na coraz większe problemy gospodarcze USA oraz poddający w wątpliwość ścieżkę podwyżek stóp procentowych Fed sprzyjają gwałtownej przecenie USD. Również wyniki wczorajszego raportu ISM, które okazały się być najgorszymi od nieco ponad 3 lat nie wróżą dla amerykańskiego dolara nic dobrego – zauważają analitycy Credit Agricole.

Analitycy banku zadają jednak pytanie – czy ostatnie komentarze przedstawicieli Rezerwy, które wydają się być głównymi czynnikami spadku USD, były faktycznie powodem słabości dolara czy może jest na odwrót? Credit Agricole jest zdania, że ostatnie słowa Dudleya były reakcją na zwiększoną zmienność spowodowaną globalnymi warunkami ekonomicznymi. Bank poddaje również w wątpliwość głosy zapowiadające wycofanie się Fed z obranej w grudniu ścieżki. Wyższe ceny surowców oraz słabszy dolar bardziej prawdopodobnie skłonią Fed do dalszych podwyżek niż opóźnią zmiany w wysokości amerykańskich stóp procentowych – przekonuje Credit Agricole.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt szaleje po posiedzeniu Banku Anglii
Następny artykułStyczeń miesiącem dobrego obrotu w EBS
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

  1. Madrzy ludzie w tym banku mozna powierzac im swoja kase.
    USD to taki kosmopolityczny wedrowiec nie wszedzie chciany teraz jego miejsce jest na Kubie i to jest jego ostatni sukces w stabilizowaniu gospodarki tego i innych krajów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here