Naga MarketsChiny to największy odbiorca dóbr wysyłanych z terenu Australii i Nowej Zelandii, więc nie jest dziwnym, że kondycja gospodarki Państwa Środka wpływa na gospodarki tych dwóch krajów. BNP zadaje pytanie, czy to już koniec wzrostów AUD czy NZD których byliśmy ostatnio świadkami?


Wczoraj o 23 podano do wiadomości najnowszy raport dotyczący bilanu handlowego Chin. Wynika z niego, że co prawda spadek eksportu we wrześniu nie był tak dotkliwy jak przewidywali to analitycy, jednak złą wiadomością dla AUD czy NZD jest znacznie mniejszy chiński import. To właśnie ten spadek i jego prawdopodobne efekty niepokoją analityków BNP.

Ostatnie wzrosty walut surowcowych spowodowane są głównie przez regulację dotychczasowych pozycji – stwierdza bank i na dowód posiłkuje się swoim modelem. [pullquote] Graj jak BNP – stwórz własny model quant. [/pullquote] Krótkie pozycjonowanie na AUD spadło z -32 na początku września do aktualnych -18 – inwestorzy zamykali swoje zyskowne transakcje. STEER – model quant stworzony przez BNP już dzisiaj pokazuje, że NZD/USD jest zbyt dowartościowane jak na swoją fair value na poziomie 0,6500. NZDUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here