Naga MarketsChiny to największy odbiorca dóbr wysyłanych z terenu Australii i Nowej Zelandii, więc nie jest dziwnym, że kondycja gospodarki Państwa Środka wpływa na gospodarki tych dwóch krajów. BNP zadaje pytanie, czy to już koniec wzrostów AUD czy NZD których byliśmy ostatnio świadkami?


Wczoraj o 23 podano do wiadomości najnowszy raport dotyczący bilanu handlowego Chin. Wynika z niego, że co prawda spadek eksportu we wrześniu nie był tak dotkliwy jak przewidywali to analitycy, jednak złą wiadomością dla AUD czy NZD jest znacznie mniejszy chiński import. To właśnie ten spadek i jego prawdopodobne efekty niepokoją analityków BNP.

Ostatnie wzrosty walut surowcowych spowodowane są głównie przez regulację dotychczasowych pozycji – stwierdza bank i na dowód posiłkuje się swoim modelem. [pullquote] Graj jak BNP – stwórz własny model quant. [/pullquote] Krótkie pozycjonowanie na AUD spadło z -32 na początku września do aktualnych -18 – inwestorzy zamykali swoje zyskowne transakcje. STEER – model quant stworzony przez BNP już dzisiaj pokazuje, że NZD/USD jest zbyt dowartościowane jak na swoją fair value na poziomie 0,6500. NZDUSDH4tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku kawy i pszenicy 13 października 2015
Następny artykułPiwna fuzja o wartości $109 miliardów jedną z największych w historii
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here