Naga Marketssiedziba BNP Paribas w Egipcie
siedziba BNP Paribas w Egipcie

Analitycy BNP Paribas zastanawiają się czy to już koniec wyprzedaży greenbacka i dają  dla niego swoją rekomendację. Fed, który wczoraj miał swoje posiedzenie nie zawiódł BNPP i wydał gołębie oświadczenie, które było zgodne z prognozami tego banku.


Polityka Fedu pozostała niezmieniona i jednocześnie zasygnalizował on swoje obawy, co do wpływu rozwoju sytuacji międzynarodowej na kondycję finansową w Stanach Zjednoczonych, a także na perspektywy inflacyjne.

Załączone prognozy i komentarze jakie zostały wydane po posiedzeniu, dalej utwierdzają w przekonaniu, iż większość członków komisji spodziewa się podwyżki stóp jeszcze przed końcem roku. W centrum uwagi pozostaje zarówno październik jak i grudzień – zauważa BNP Paribas.

“Dzięki bardzo płaskiemu pozycjonowaniu USD, a także zbliżającej się w ciągu najbliższych kilku miesięcy podwyżce stóp, widzimy ograniczony zakres do dalszej wyprzedaży dolara z obecnych poziomów.” – przewiduje BNPP.

“Podczas gdy dalsze wahania na rynkach finansowych oraz pogorszenie globalnych sił deflacyjnych może oczywiście utrzymać w mocy program luzowania ilościowego przez Fed,  to te same czynniki mogą przyspieszyć perspektywę dalszego luzowania polityki gdzie indziej. W tym przypadku, głównymi kandydatami do takich działań jest ECB oraz BoJ.” – argumentuje BNP Paribas.

Zgodnie z tym poglądem, BNP Paribas utrzymuje pozycje długie zarówno na USD/CAD jak i na USD/JPY.

Kropki Fedu przesuwają się niżej, ale wciąż są znacznie ponad rynkiem
Kropki Fedu przesuwają się niżej, ale wciąż są znacznie ponad rynkiem

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here