Naga Marketscommerzbank_logoW nocy z czternastego na piętnastego marca miało miejsce marcowe posiedzenie Bank of Japan, które skutkowało podjęciem kolejnej decyzji dotyczącej kształtu japońskiej polityki monetarnej. Obyło się bez niespodzianek, choć do takowych można uznać słowa prezesa BoJ, Haruhiko Kurody, którego język podczas późniejszej konferencji prasowej zaskoczył zarówno komentatorów jak i analityków Commerzbank.


Na wstępie otrzymaliśmy zapewnienie BoJ o gotowości dalszego luzowania w trzech wymiarach (jakościowym, ilościowym oraz stopy procentowej). Tego akurat wszyscy się spodziewaliśmy – stwierdzają analitycy Commerzbank. Jen na wieść o możliwym dalszym obcinaniu stóp lekko zniżkował, jednak już po kilku chwilach nabrał mocy, gdy nie został określony ani czas, ani rozmiar ewentualnych działań. Ciężko spekulować o potrzebie działania w przyszłości, która może przynieść nieoczekiwane zmiany w kluczowych dla BoJ wskaźnikach makroekonomicznych, ale już podczas konferencji Kurody dowiedzieliśmy się czegoś – zdaniem analityków banku – kuriozalnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poznaj tajemnice dużych graczyzapisz się na bezpłatny webinar i sprawdź w co inwestują największe banki inwestycyjne

Prezes BoJ zapewnił słuchaczy, że choć w najbliższym terminie prognozy stopy inflacji nieco się pogorszyły, to jednak długoterminowy trend zwyżkowy utrzymał się. Jednym słowem – ostatnia obniżka BoJ działa! Choć akurat nie jest tak do końca.

chartZ dużą dozą optymizmu można stwierdzić, że ostatnie miesiące, faktycznie przyniosły nieco lepszy pogląd na poziom inflacji w Japonii – stwierdza Commerzbank. Jednak na pewno nie jest to trend. Rynek dostrzegł niechęć BoJ do wykorzystania wszystkich możliwych narzędzi w walce o cel inflacyjny Banku. W tym momencie, BoJ zmarnował cenne trzy miesiące aby podjąć słuszną decyzję. Naszym zdaniem rynek to wykorzysta i będzie w swoich działaniach stanowczy – konkludują analitycy Commerzbank.

USD/JPY zmierza ku dolnemu ograniczeniu formacji trójkąta.
USD/JPY zmierza ku dolnemu ograniczeniu formacji trójkąta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here