Naga Markets


wallstreet crashJuż od maja tego roku sytuacja na indeksach giełdowych zaczęła delikatnie mówiąc pogarszać się (aby nie powiedzieć, że śmierdziało trupem). Ponieważ analizuję wykresy dzień po dniu, tydzień po tygodniu już wtedy zacząłem coraz śmielej wskazywać przesilenie i koniec pewnego okresu wzrostów który uśpił czujność inwestorów. Sprawdź na https://www.youtube.com/watch?v=XXaIQHt1vuw

Oraz podczas konferencji Wallstreet gdzie na sali pomimo niedzielnego poranka, siedziało prawie 150 inwestorów http://www.infoinwestor.pl/artykuly/152/jakie_plany_na_iv_kwartal_2015.

Dziś obserwujemy realizację tych właśnie, niestety czarnych scenariuszy. I choć wielu być może ignorowało możliwość dużych spadków to ostatni piątek potwierdził, że to nie żarty. Zerknijmy na wykresy.

Obecny układ był jasno wskazywany na indeksie dolara amerykańskiego w maju

USD W altern.
Wykres USD

Zapowiadał on okres czerwca i lipca jako czas osłabienie europejskich walut ale i zmienności na indeksach akcji. Trwało to na tyle długo że wielu inwestorów uśpiło swoją czujność zwłaszcza, że pojawiły się wakacje. Dziś jesteśmy już po zwrocie osłabiającym dolara i przynoszącym spadki na indeksach amerykańskich i europejskich.

USD W 2408
Wykres USD W 24.08

 Mechanizm jest następujący:

Akcje amerykańskie są sprzedawane, a za uzyskane dolary kupowane są inne waluty, kapitał wraca do jena, euro i do franka szwajcarskiego (zwróciłbym na niego szczególną uwagę bo ma bardzo interesujący potencjał).

Niestety w ostatni piątek (a mamy poniedziałek gdy publikowany jest ten tekst) spadki nabrały takiego przyspieszenia jak w czerwcu w Chinach (pierwszy wykres przed spadkami, drugi już po)

Shanghaj przed spadkiem
Shanghaj przed spadkiem
Shanghaj po spadku
Shanghaj po spadku

I jeśli ten mechanizm powtórzy się w USA faktycznie możemy mieć mały armagedon.

SP500 2708
SP500
Nikkei 2408
Nikkei
Eurostoxx 2408
Eurostox

Dlatego nie warto łapać dołków, a ewentualne podbicia w górę warto wykorzystać do zajmowania pozycji na spadki. Rynek niedźwiedzia jest nieobliczalny, charakteryzuje się wysokim poziomem emocji. Daje zarobić duże pieniądze, ale trzeba być uważnym i wyczulonym na pojawiające się okazje a takie myślę, że będą właśnie w nadchodzącej końcówce sierpnia i we wrześniu- wskazywanym przez wielu amerykańskich autorów jako punkt przełomowy nie tylko w świecie finansów ale i w dużo szerszej perspektywie.

Warto więc zastanowić się czy nasze aktywa są bezpieczne, czy możemy wykorzystać to co dzieje się na indeksach czy walutach do zarabiania pieniędzy. Czy posiadamy akcje polskie, które dziś jeszcze nie spadają ale… jak nam ktoś wykręci niespodziewane wydarzenie w Europie Środkowowschodniej to i u nas przestanie być spokojnie. I w tym nie byłoby nic dziwnego bo dziś kapitał ucieka do walut europejskich a nie ma nic prostszego jak odwrócenie tego kierunku.  Wystarczy zdarzenie powodujące strach w Europie i kierujące kapitał do dolara i franka szwajcarskiego jak to miało miejsce pod koniec 2014 r.

Postaramy się abyście byli na bieżąco dlatego śledźcie nasz kanał na Facebooku, stronę główną Infoinwestor oraz analizy jakie sporządzamy codziennie zwłaszcza, że dziś wystarczy mieć najmniejszy abonament aby co tydzień w poniedziałek o 10.00 móc nas oglądać online podczas odprawy Traderów (lub po pracy zapis video Webinar). Jeśli ktoś jednak chciałby się związać na dłużej jednocześnie otrzymując pakiet edukacyjny zapraszam do oferty Vip, której normalnie nie zamieszczamy w ofercie abonamentowej na naszej stronie.

http://www.infoinwestor.pl/sklep/produkt/32

http://www.infoinwestor.pl/sklep/produkt/41

Bądźcie czujni aby nie okazało się że nie wykorzystacie doskonałego okresu do zarabiania pieniędzy a co gorsza być może je jeszcze stracicie na co by nie mówić obecnej już bessie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here