Naga MarketsLitecoin zdążył nas przyzwyczaić w ostatnim czasie do stopniowych osunięć wartości, w utrzymującym się trendzie spadkowym. Obecnie jednak wszelakie wsparcia zostały przerwane i wyprzedaż LTC zdecydowanie przyspieszyła w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Litecoin jest handlowany po 7.93USD na BTC-e. Oznacza to spadek o prawie 13% z poziomu 9 dolarów, na którym waluta znajdowała się jeszcze 48 godzin temu. Wczoraj LTC osiągał minima odbijając się od ceny 7.63USD, co stanowiło rekordowy dołek w 2014 roku. Wcześniejszy, najniższy poziom znajdował się teoretycznie na 7.97USD – cena zeszła tak nisko 10 kwietnia, podczas krótkookresowej, dynamicznej wyprzedaży.Wszystko wskazuje na to, że rynek posiada spore problemy z Litecoinem. Wczorajszy dzień nie należał do najgorszych jeżeli chodzi o kryptowaluty – Bitcoin zanotował delikatne osunięcie, Darkcoin oraz Dogecoin również straciły na wartości. Skali tych osunięć nie można jednak porównywać do spadków LTC. Co więcej kilka altcoinów zanotowało tendencje wzrostowe (Nxt, Peercoin oraz Namecoin).

Patrząc na wykres LTC/BTC cena zeszła do nowych dołków na 0.0125.

Sprzedaż była na tyle intensywna, że wczoraj ogromny blok 180 tysięcy Litecoinów (wartych obecnie około 1,4 miliona USD) został wyprzedany w przeciągu godziny, co doprowadziło do nagłego krachu ceny w okolice 2.21. Oczywiście kurs szybko odbił do góry i świeczka zamknęła się na wyższych poziomach, jednak rynek coraz odważniej spekuluje na temat zejścia do poziomu 4 dolarów za monetę i technicznych dołków na 2USD.

W czasie masowej wyprzedaży, LTC/BTC odbiło się od 0.0155. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że cena do końca sierpnia zejdzie w okolice 0.01 – o ile wtedy nikt nie dowierzał tym prognozom, to teraz ich prawdopodobieństwo w oczach spekulantów zaczyna dynamicznie wzrastać.

Czy jesteśmy świadkami upadku Litecoina?

invest

Stwierdzenie to jest niezwykle odważne – kiedy jednak mówimy o handlu kryptowalutami, przewidywanie czegokolwiek w długim terminie jest bardzo trudne. Po podobnych spadkach w przeszłości Bitcoinowi udało się odbić, otrząsnąć po minionym kryzysie i ponownie zyskać na wartości. Czy LTC będzie w stanie to powtórzyć?

W tym przypadku mamy jednak inną sytuację – Litecoin znalazł się w silnym potrzasku – na jego niekorzyść działają zarówno fundamenty oraz technika. Dla wielu inwestorów pomiędzy LTC, a innymi altcoinami nie ma już żadnej różnicy. Pytanie tylko czy na tonącym statku utrzyma się na tylu śmiałków, żeby uratować Litecoinową łajbę przed utonięciem?

W związku z tematem natrafiłem dzisiaj na bardzo ciekawy komentarz: „ktoś powinien wysłać petycję do BTC-e, aby zablokowali możliwości handlu LTC na swojej giełdzie i zakończyli historię tej piramidy finansowej raz na zawsze”. Dosyć mocne słowa – zgadzacie się z nimi?Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

  1. Nie wierze w to aby LTC upadł i w jego miejsce wszedł inny coin. Spaść jeszcze może ponieważ dużo osób widzi, że BTC daje większe wzrosty na obecną chwile. Tak więc LTC będzie w stagnacji. Także jak BTC urośnie znowu na tyle że będzie bardzo drogi dla użytkowników znowu zaczną się interesować LTC bo waluta uważam za dobrą. Także pojawią się opinie, że pokazała silę po kryzysie tak jak btc po krachach ciągle podnosi się. Dlatego większe zaufanie coiny będą mieć, które wiele przeszły i za każdym razem podniosły się.

    Także zapomniano wspomnieć, że firmy wpompowały parę milionów dolarów w ASIC Scrypt i użytkownicy (górnicy).

    Do tego tak naprawdę liczba osób interesujących się krypto jest jeszcze bardzo mały. Liczony tylko w setkach tysięcy. Gdy stanie się na tyle popularne i powszechne na pewno coiny te dadzą zarobić jeszcze dużo dolców. Bo świat zawsze daje wybór Cola/Pepsi Mercedes/BMW Blądynka/Brunetka itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here