Naga Markets29 maja 2019 roku w Warszawie odbył się warsztat „Sztuka Kobiecego Inwestowania”. Spotkanie stworzone zostało specjalnie z myślą o nowoczesnych kobietach, tak by zainspirować je do samodzielnego inwestowania i budowania swojej przyszłości finansowej. 


Pierwszym sygnałem, świadczącym o potrzebie organizowania tego rodzaju wydarzeń dedykowanych kobietom i od kobiet dla kobiet świadczy fakt, że bilety zostały wyprzedane zaledwie w ciągu kilku dni, na długo przed zaplanowanym spotkaniem. Pojawiły się również zapytania o kolejne warsztaty z cyklu “Sztuka Kobiecego Inwestowania”. Zaplanowane są już następne wydarzenia, których głównym punktem ma być całodniowa konferencja o kobiecym inwestowaniu.

Uczestniczki przywitała piękna panorama Warszawy roztaczająca się z 33 piętra budynku Warsaw Trade Tower oraz cztery aktywne inwestorki Annę Smolińską, Joannę Skwarską, Zuzannę Połanecka-Purwin i Sylwie Dobosz, które w przemiłej kobiecej atmosferze w prosty sposób zamierzały pokazać uczestniczkom, że zajmowanie się swoimi finansami i inwestowanie nie musi być trudne.

Zróżnicowana tematyka Warsztatu Sztuka Kobiecego Inwestowania

Część merytoryczną spotkania rozpoczęła Anna Smolińska, autorka bloga kobietainwestuje.pl  oraz książki “Kobieta Inwestuje.Twoja droga do niezależności finansowej”. Opowiedziała między innymi o tym, jak inwestują kobiety, jakie mają naturalne predyspozycje do inwestowania oraz dlaczego powinny inwestować. Anna dużą uwagę zwraca na motywację kobiet do inwestowania. Doświadczenie pokazuje, że kiedy wiedzą, po co mają to robić, ich edukacja i działanie są wtedy bardzo szybkie i skuteczne.

W innych częściach warsztatu omówiła instrumenty, które zna z doświadczenia i skutecznie stosuje. Opowiedziała, czym jest giełda papierów wartościowych, jak rozumieć rynek akcji oraz czym charakteryzują się ETF-y. Tłumaczyła uczestniczkom również, jak inwestować poprzez konta IKE i IKZE oraz jak można zarabiać na rynku nieruchomości.

“Własne inwestycje mogą pomóc kobiecie nabrać pewności w patrzeniu w przyszłość, dadzą poczucie bezpieczeństwa jej samej i dzieciom” – uważa Anna Smolińska

Kolejna prezentacja poprowadzona była przez Sylwię Dobosz autorkę bloga mentaltrading.pl. Sylwia na praktycznych przykładach wytłumaczyła, jak prowadzenie budżetu domowego może wpływać na jego optymalizację, a to z kolei może się przełożyć na kapitał początkowy potrzebny do inwestowania oraz zarządzanie pieniędzmi – zarówno w domu, jak i w trakcie inwestowania.

Dodatkowo Sylwia Dobosz jako wieloletnia, aktywna inwestorka na kontraktach terminowych, omówiła zagadnienia związane z ich specyfiką oraz podkreśliła potrzebę stworzenia trading planu przed wejściem na rynek. “Najsłabszym elementem i rynku i trading planu zawsze są ludzie, gdyż na ich decyzje inwestycyjne wpływają emocje” – zaznaczyła Sylwia Dobosz jednocześnie przestrzegając przed zawieraniem transakcji bez dobrego przygotowania.

Kolejną część spotkania Joanna Skwarska, specjalistka ds rynków finansowych w TeleTrade Polska, rozpoczęła od omówienia tego, jak kobiety powinny inwestować wykorzystując swoje indywidualne możliwości. Zaznaczyła przy tym istotę pochylenia się nad naszymi oczekiwaniami pod względem inwestycyjnym.

Kolejno przedstawiła wartość systematycznego prowadzenia dziennika inwestycyjnego, sporządzania refleksji nad podejmowanymi decyzjami inwestycjami, tak by zbudować swoją świadomość inwestycyjną, która w długim okresie pomaga osiągać sukces rynkowy.

“Coraz więcej kobiet wreszcie zaczyna zauważać, że inwestowanie nie jest tak trudne jakim się wydaje. Kluczowe jednak jest to, by robić to świadomie” – podkreśla Joanna Skwarska.

Joanna Skwarska TeleTrade Opinie1Warsztaty zakończyła Zuzanna Połanecka-Purwin, współzałożycielka OGEN S.A., firmy która w 95 dni pozyskała ponad 600 akcjonariuszy i prawie półtora miliona złotych na rozwój firmy. Podczas części swojej prezentacji, jako praktyk z sukcesem na koncie, zdradziła część swojego know-how dotyczącego crowdfundingu. W drugiej części przedstawiła możliwości inwestowania w kryptowaluty, omawiając specyfikę najbardziej popularnych kryptowalut, tj. Bitcoina oraz Ethereum.

W czasie spotkania Zuzanna bardzo mocno podkreślała, że inwestowanie to nie hazard tylko usystematyzowany sposób działania na rynku nawiązując do wcześniejszych dyskusji związanych z dobrym przygotowaniem się przed wejściem w rynek.

Duże zainteresowanie uczestniczek 

Długo po zakończeniu spotkania, w kuluarach trwały jeszcze dyskusje z paniami pragnącymi pogłębić swoją wiedzę czy dopytać się o szczegóły chętnie udzielających odpowiedzi organizatorek. W trakcie networkingu słychać było, że uczestniczki były zadowolone ze spotkania i podkreślały swoją chęć dalszego pogłębiania wiedzy na kolejnym spotkaniu. Wielki sukces warsztatu Sztuka Kobiecego Inwestowania pokazała też ankieta dotycząca przeprowadzonych warsztatów, w której znalazły się same wysokie noty i oceny. Uczestniczki chwaliły fakt, że spotkanie odbyło się w kobiecym gronie. Wspólnie podkreślały, że dzięki temu czuły się bardzo komfortowo i taka formuła rzeczywiście sprawdziła się. Zauważyły, że prelegentki rozumiały specyfikę inwestowania kobiet w kontekście różnych ról życiowych i zawodowych. Poprzez własne doświadczenia pokazywały, jak łączyć inwestowanie z tymi rolami.

Październikowe spotkanie dla kobiet

Organizatorki wyznaczyły sobie ambitny cel – chcą, aby każda kobieta stale podnosiła swoją świadomość finansową i inwestycyjną i samodzielnie inwestowała. Co przez to rozumieją? W praktyce może to dla jednych oznaczać ułożenie prostego budżetu domowego, dla innych zaś będzie to zaplanowanie strategii finansowej na edukację swoich dzieci czy własną emeryturę albo długofalowe oszczędzanie poprzez inwestowanie.

Każda z nas jest inna, mamy różne charaktery, inny kapitał, potrzeby finansowe, inną sytuację rodzinną, ilość czasu przeznaczonego na inwestowanie.  Ważne, byśmy jako kobiety miały możliwość realizować się na tym polu według własnych potrzeb i we własnej przestrzeni życiowej i czuła w tym swoją naturalną siłę.

“Chciałybyśmy, by w tych naszych kobiecych różnicach łączyło nas jedno – każda z nas powinna być finansowo niezależna i potrafić o tą niezależność samodzielnie zadbać. Wierzymy, że każda kobieta może inwestować”, powiedziały nam na koniec Organizatorki.

Na zakończenie pojawiło się wiele pytań o kolejne terminy spotkań, stąd też organizatorki myślą już o kolejnych wydarzeniach.  Warsztat w Warszawie było bowiem tylko początkiem serii szkoleń dedykowanych dla kobiet. Do zobaczenia już w październiku!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here