Naga Marketsskn-taurus--logoNiezwykle prężnie działająca grupa studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Taurus podejmuje kolejne wyzwanie jakim jest organizacja projektu Taurus Investment Fund.

Jest to projekt mający na celu ukazanie możliwości inwestycyjnych, jakie daje warszawska Giełda. Na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędą się cztery 6-godzinne bloki szkoleniowe, dzięki którym uczestnicy projektu poznają specyfikę wszystkich instrumentów dostępnych na GPW. Ponadto prowadzony będzie portfel inwestycyjny, w ramach którego studenci będą się starali pomnożyć wirtualne 10 000 zł.

To co jest najbardziej istotne dla naszych czytelników:

– w ramach projektu będą odbywały się darmowe szkolenia poświęcone inwestowaniu na akcjach spółek notowanych na GPW. Będziemy informować o nich na bieżąco, gdyż wziąć w nich udział może każdy, nie tylko studenci. Pierwsze szkolenie planowane jest na 13 kwietnia, a o dokładnym terminie i miejscu poinformujemy w późniejszych wpisach. Szkolenia będą certyfikowane – aby otrzymać certyfikat musisz być obecny na przynajmniej 3 blokach.

szkolenia– przez 4 miesiące prowadzony będzie publiczny portfel. O jego wynikach będziemy na bieżąco informować. Co jakiś będziemy także publikować analizy zarówno techniczne jak i fundamentalne, opis strategii oraz dokonywanych transakcji.

Warto mieć na uwadze, że SKN Taurus nie jest już anonimową grupą studentów, pasjonatów rynków finansowych. Osoby tworzące to koło naukowe zasłynęli m.in. z organizacji projektu Stratotrade, otrzymania stypendium im. Lesława Pagi czy choćby licznych zwycięstw w konkursach inwestycyjnych jak choćby Project Trader, gdzie podczas ostatniej edycji SKN Taurus zwyciężył w kategoriach: klasyfikacja grupowa i indywidualna. Oraz otrzymał tytuł najlepszej organizacji studenckiej III edycji Project Trader.

Parkiet 16.12.15
O grupie SKN Taurus zrobiło się głośno m.in za sprawą zwycięstw w konkursach inwestycyjnych. Powyżej przedruk artykułu z Gazety Giełdy “Parkiet” z 16 grudnia 2015 roku, opisującej dokonania studentów z Łodzi.

Portfel Taurus Investment Fund – STRATEGIA

Łączne środki przeznaczone na inwestycje w ramach wirtualnego portfela to 10 000 zł. 80% z nich przeznaczone jest na akcje, a pozostałe 20% – w zależności od bieżącej sytuacji na rynku – na futures, stopy procentowe, opcje na indeks WIG20, produkty strukturyzowane lub ETF-y.

Warto zwrócić uwagę na ciekawy podział zespołu na trzy wyspecjalizowane podgrupy. Każdy członek projektu zostanie przydzielony do jednego z dwóch zespołów – Zespołu Analiz Fundamentalnych lub Zespołu Analiz Technicznych. Analiza fundamentalna będzie dokonywana w celu wybrania atrakcyjnych inwestycyjnie spółek spośród notowanych na GPW w indeksach WIG20 i mWIG40 oraz notowanych na NewConnect w ramach segmentu NC Lead. Następnie spółki te będą poddane analizie technicznej, by określić aktualne trendy cenowe i potencjalny moment dokonania inwestycji.

Wykonywaniem i prowadzeniem pozycji będą się zajmować osoby z Zespołu Prowadzenia Pozycji, w skład którego wejdą wybrani członkowie dwóch opisanych wcześniej zespołów. Wirtualne inwestowanie będzie dokonywane poprzez platformę GPWtr@der, dostarczaną do zespołu przez Giełdę Papierów Wartościowych specjalnie na potrzeby projektu. Informacja o zajęciu pozycji będzie zamieszczana na stronie internetowej projektu. Co tydzień pojawi się na niej również raport z opisem pozycji znajdujących się w portfelu.

Wśród partnerów projektu są m.in. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja im. Lesława A. Pagi, partner merytoryczny – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz Dom Maklerski BOŚ – partner główny, który dostarczy pełen arkusz zleceń i gamę narzędzi do analizy technicznej oraz fundamentalnej. Wykłady szkoleniowe w ramach projektu również poprowadzą osoby z DM BOŚ. Od strony medialnej projekt łódzkich studentów wspiera nasz portal – Comparic.pl, który zawsze popiera wszelkie inicjatywy mające na celu popularyzację wiedzy o inwestowaniu na rynkach finansowych.

Więcej o inicjatywie można przeczytać na stronie – tif.skntaurus.pl. Nasi czytelnicy będą na bieżąco informowani o dokonaniach zespołu Taurus oraz będą mogli zapoznawać się z analizami spółek giełdowych oraz opisami zawieranych transakcji. Z członkami zespołu będzie można także spotkać się podczas Kongresu Inwestycyjnego FXCuffs.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Akurat nie ma Pan racji. Środki były, zarówno była możliwość otrzymania ich od partnerów projektu jak i chcieliśmy wyłożyć własne środki na portfel. Próbowaliśmy zorganizować realny portfel od kilku miesięcy. Mimo wielu prób ostatecznie wiemy, że nie ma takiej możliwości. Powodem jest polskie prawo, które zabrania inwestowania cudzych pieniędzy (nawet na zasadzie non-profit) jeśli nie jesteśmy zatrudnieni w instytucji, która ma licencję na zarządzanie aktywami. Choć ustawa o obrocie umożliwia np. powołanie Klubu Inwestora to już rozporządzenia z ostatnich lat jednoznacznie tego zakazują. Pragnę zaznaczyć, że równocześnie każdy z nas jest inwestorem i każdy z nas ma większe bądź mniejsze doświadczenie na rachunkach realnych. Zarówno na giełdzie jak i na FX. Koło założyliśmy parę miesięcy temu by wspólnie uczyć się od siebie i ten projekt jest właśnie w tym celu powołany. Ponadto przy każdym zleceniu będziemy brać pod uwagę rzeczywistą płynność na arkuszu zleceń, który dostarcza nam DM BOŚ.

  2. Prawdopodobnie ma Pan rację 😉 jednak większość, jeśli nie wszystkie konkursy działają na tej zasadzie. Projekt moim zdaniem ciekawy – zobaczymy jak się rozwinie.

  3. Niech zgadnę czemu będą grać wirtualną sumą…. bo nikt nie jest w stanie im zaufać i powierzyć prawdziwie pieniądze? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here