Naga MarketsNa łamach telewizji Comparic24.TV Krzysztof Kamiński rozmawiał ze znanym w polskiej branży inwestycyjnej Traderem21. Czy ostatnie lata marazmu na polskim rynku kapitałowym potwierdzają, że kondycja spółek jest słaba, a rynek mało perspektywistyczny? Na to i inne pytania dotyczące jego wykładu na XTB Trading Masterclass odpowiadał dzisiejszy gość programu. Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Zmiana przepływu globalnego kapitału spekulacyjnego pomoże polskiej giełdzie?

Marazm mamy na giełdach, które są omijane przez globalny kapitał spekulacyjny. Marazm mieliśmy również w USA w latach 2002-2005. W 2007 roku główny indeks w Stanach wyrównał poziomy z roku 2000. W Japonii mieliśmy marazm przez wiele po tym jak osiągnęliśmy w 89 roku szczyt. Jednak jednocześnie marazm mamy w miejscach w których zazwyczaj są atrakcyjne wyceny. W Polsce było to w latach 2002-2003 nim doszło do silnych wzrostów. W okresie 2002 – 2008 kapitał trafiał do krajów rozwijających się. Jednak przez pierwsze 2-3 lata trafiał głównie kapitał dużych inwestorów ze względu na niskie wyceny – oznajmił gość programu.

Trader21 zauważa, iż w pierwszym etapie nowego cyklu przy atrakcyjnych wycenach kapitał powoli się przemieszcza. Z czasem fundusze inwestycyjne zaczynają dostrzegać, iż okres spadków jest za nami i podłączają się pod główny trend. Dopiero potem dochodzi ulica.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here