Naga MarketsCzy GPW będzie w stanie poradzić sobie z kolejnym, potencjalnym lockdownem?Podczas czwartkowego wywiadu, dr. Kamil Gemra z InnerValue i Domu Maklerskiego INC S.A. w rozmowie z redaktorem Comparic24.tv, przedstawił swoje poglądy między innymi na temat obecnej sytuacji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Czy mamy obecnie do czynienia z ciszą przed burzą? Jak drugi lockdown wpłynie na rynki? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź w materiale wideo.

  • Dr Kamil Gemra rozmawiał w czwartek z redaktorem Piotrem Gembarowskim z Comparic.
  • Wypowiedział się między innymi w temacie możliwej, przyszłej sytuacji na GPW.
  • Jak potencjalny, drugi lockdown może wpłynąć na polską gospodarkę?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Sytuacja na GPW – cisza przed burzą?

W czwartek padły kolejne rekordy związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Odnotowano ponad 12 tysięcy nowych przypadków zakażeń, oraz aż 168 przypadków śmiertelnych. łączna liczna zakażonych w Polsce sięgnęła blisko 215 tys., 4019 osób zmarło, a ponad 102 tys. wyzdrowiało.

Dr Kamil Grela skomentował bieżącą sytuację na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pełzający lockdown, wprowadzony w 3 tygodniu października został już przyjęty przez inwestorów, a skala ich reakcja nie była duża. Patrząc całościowo na giełdę, ciężko jednoznacznie wskazać dalszy kierunek zmian na głównych indeksach. Patrząc jednak na poszczególne branże, tutaj sytuacja jest dynamiczna. W trakcie lockdownu część spółek może zyskać, choćby nieco zapomniana w ostatnim czasie branża gamingowa.

W wypowiedzi padły słowa, że kolejny lockdown, w skali podobnej jak ten z marca, może niektóre branże dosłownie “zabić”. Padła również propozycja nowych działań, które mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, chodzi o reformy w edukacji.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Aktualna sytuacja na wykresie Wig20

Indeks w którego skład wchodzi 20 najwiekszych spółek na polskiej giełdzie Wig20 w ostatnim czasie przebywa w trendzie spadkowym, który został zapoczątkowany przełamaniem ważnego wsparcia w okolicach 1750 punktów na początku września. Poziom ten wyznaczał dolne ograniczenie trwającej kilka miesięcy konsolidacji, ruchu bocznego.

Od tego czasu, spadki na indeksie są kontynuowane, a ich skala sprowadziła indeks kilka dni temu do poziomu poniżej 1660 punktów – kolejnego ważnego wsparcia, a obecnie testowany jest kolejny poziom 1625 punktów. Jego przełamanie może wiązać się ze spadkami nawet w okolice 1550 punktów.

Czwartkowa sesja przyniosła jednak drugą już obronę rejonu 1625, a indeks wrócił w okolice 1655 punktów. To jednak może być tylko próba łapania oddechu tonącego, ponieważ otoczenie makroekonomiczne oraz sytuacja związana z rekordowymi odczytami liczby nowych zachorowań i ofiar śmiertelnych zbliża nas nieuchronnie do kolejnych ograniczeń, które zdecydowanie spowolnią całą polską gospodarkę.

Notowania Wigu20 z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W czwartek, po godzinie 15, Wig20 zyskuje 0,9%, a kurs oscyluje w okolicach 1655 punktów. Obroty przekroczyły nieznacznie 584 mln zł. w porównaniu z 791 mln zł. na całym głównym parkiecie GPW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here