Naga Marketsflaga USAW poniedziałek FED zdecydował się na nielimitowany program QE, a amerykański Kongres zatwierdził program fiskalny wielkości 2 bln USD. Czy to uchroni USA przed pandemią koronawirusa i silnie rosnącym bezrobociem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Rynki będą spadały pod własnym ciężarem. Dolar niezagrożony w krótkim terminie

Decydenci wzięli się mocno do pracy – w poniedziałek FED zdecydował się na nielimitowany program QE, a wczoraj wieczorem siły polityczne w amerykańskim Kongresie doszły do porozumienia w kwestii gigantycznego, bo wartego aż 2 bln USD programu fiskalnego. Problem tylko w tym, ze to USA mogą za chwilę stać się światowym epicentrum COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie każde wybuchy optymizmu będą okazją dla sprzedających, ponieważ rynek jest w tzw. „prawie shorta”. Fed zrobił właściwy ruch natomiast program QE nie sprawi, że rynki odbiją do miejsca sprzed kryzysu – powiedział analityk BOŚ.

Ekspert zauważa, iż program fiskalny zatwierdzony przez Kongres był już dawno uwzględniony w cenach. W jego ocenie problem tkwi w tym, że koronawirus zatacza coraz większe kręgi. W USA jest już 55 tys. zachorowań (3 miejsce na świecie), a na świecie 435 tys. Według WHO Stany Zjednoczone staną się niedługo głównym epicentrum zachorowań na COVID-19.

Rynki finansowe nie do końca wierzą, że lockdown może potrwać tylko kilka tygodni. Im będzie on dłuższym tym straty w gospodarce światowej będą coraz większe. Może się okazać, że rynki będą dalej spadały pod własnym ciężarem niezależnie od działań decydentów – dodał.

Jak wskazał analityk, dolar jeszcze powróci do zwyżek, a obecnie mamy do czynienia z krótkotrwałą korektą. Awersja do ryzyka utrzymuje się, a inwestorzy nadal preferują gotówkę, co wspiera USD.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here