Naga Markets

Czy funt zyska na działaniach rządu Wielkiej Brytanii? Kurs GBP/USD okiem banków HSBC i INGRząd Wielkiej Brytanii ogłosił kolejne 15 mld funtów w ramach pomocy dla gospodarstw domowych, częściowo sfinansowanych z podatku od nadzwyczajnych dochodów. Ekonomiści HSBC uważają, że dopóki nie stanie się jasne, jak nowa polityka fiskalna będzie współgrać z polityką monetarną, funt szterling może mieć problemy z utrzymaniem kierunku.

Notowania funta mogą wykorzystać chwilowy wzrostowy impuls

Funt znajduje się obecnie pod wpływem ostatniego ogłoszenia fiskalnego w Wielkiej Brytanii z 26 maja, gdzie potencjalnie pozytywne sygnały cykliczne walczą z negatywnymi sygnałami strukturalnymi. Dopóki nie będzie jasne, jak nowa polityka fiskalna współgra z polityką Banku Anglii, kurs GBP/USD może mieć problemy z dalszym umocnieniem – napisali analitycy HSBC.Analitycy dodali, że dodatkowa pomoc oferowana szerokiej grupie konsumentów może również zwiększyć ryzyko wzrostu inflacji, popytu i stóp procentowych w Wielkiej Brytanii.

Ponieważ tylko 5 mld funtów zostanie pozyskanych z podatku od nadzwyczajnych dochodów, a pozostałe 10 mld funtów zostanie prawdopodobnie dodane do zadłużenia, rynki mogą postrzegać wzrost deficytu budżetowego wynikający z najnowszego planu jako długoterminowy problem strukturalny dla Wielkiej Brytanii i notowań funta – wyjaśniono w najnowszej nocie.

Notowania GBP/USD, wykres dzienny
Notowania GBP/USD, wykres dzienny

Z kolei zdaniem analityków ING, kurs GBP/USD może kontynuować zwyżki w kierunku 1,2730 – 1,2770, ponieważ para walutowa nadal trzyma się wcześniejszego impetu wzrostowego. W związku z tym, bank spodziewa się, że kabel będzie nadal rósł.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Odbicie na GBP/USD z pewnością było nieco silniejsze niż sądziliśmy. Lekko negatywne środowisko amerykańskiego dolara na początku bieżącego tygodnia może sprawić, że funt będzie kontynuował zwyżkę w kierunku 1,2730 – 1,2770 – napisali analitycy.

ING prognozuje, że pomimo obecnej zwyżki, kurs GBP/USD może w długim terminie ponownie spaść w okolice poziomu 1,20. Z kolei kurs EUR/GBP może przez jakiś czas poruszać się w okolicach 0,8500.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here