Naga MarketsDo handlu na rynku walutowym podchodzi w ostatnim czasie bardzo wiele osób. Jest to spowodowane głównie tym, że wielu, zwłaszcza młodych, ludzi ma ambicje stać się bogaczem w kilka tygodni. Gracze szybko uczą się, że oczekiwania nijak się mają do rzeczywistości i często rezygnują. Po jakimś czasie od rezygnacji zawsze jednak pojawiają się drobne myśli na temat powrotu do tradingu.

Moment rezygnacji

Te artykuły również Cię zainteresują
Ludzie rezygnują z tradingu na dwóch kluczowych etapach. Pierwszy etap przychodzi już na samym początku – oto zaraz po zainteresowaniu się tematyką i uruchomieniu konta demo, zauważamy, że nie ma czegoś takiego jak naturalny instynkt tradera – a przynajmniej nie bez odpowiedniej wiedzy. Dochodzi się wtedy do bardzo racjonalnego wniosku, że handel po omacku nie różni się wiele od hazardu, a widząc ogrom swojej niewiedzy, potencjalni traderzy rezygnują, gdyż tematyka wydaje się zbyt skomplikowana.

Drugi kluczowy moment dotyczy bardziej zmotywowanej grupy osób. Zaznajamiają się oni z podstawami analizy technicznej i fundamentalnej i budują swoje pierwsze strategie – najczęściej na kontach demo, a stopniowo, wraz ze wzrostem doświadczenia, przechodzą w sferę realną. I tam napotykają prawdziwy opór – często tracą prawdziwe pieniądze. Utrata realnych środków sprawia, że wielu rezygnuje z dalszych prób.

Rynek walutowy nie jest dla wszystkich

Czy dać rynkowi drugą szansę? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, na jakim etapie się zrezygnowało. W przypadku rezygnacji na samym starcie, ponowne wejście na rynek zależy od tego, czy zmianie ulegnie nastawienie i czy pojawi się jakakolwiek chęć pogłębiania własnej wiedzy. Jeśli ma się zamiar błądzić po rynku licząc na to, że trafi się na żyłę złota – nie warto próbować ponownie. Z kolei gdy proces nauki podstawowych zasad rynku i strategii nie wydaje się paraliżujący, ponowny start jest wskazany.

Co w przypadku gdy wiedza już jest?

Druga, już lekko wyedukowana w działaniu rynku grupa osób, która zrezygnowała z powodu “wyczyszczenia” konta, na pytanie czy dać Forexowi drugą szansę może sobie odpowiedzieć jednoznacznym “tak”. Dlaczego? Najprawdopodobniej większość obecnych profesjonalistów na rynku walutowym gdzieś na początku swojej przygody miała doświadczenie z wyzerowaniem sobie bilansu. Jest to element doświadczenia i często efekt czysto psychologiczny, który nie ma związku z niedziałającą strategią, a który jest efektem mentalnego nieprzygotowania do operowania prawdziwymi pieniądzmi. Dodatkowo, poświęcony na naukę czas powinno się w jakiś sposób wykorzystać, a jak inaczej to zrobić, jak nie próbując swoich sił po raz drugi?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here