Naga Markets
Jerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Wydarzeniem tygodnia bezsprzecznie pozostaje decyzja monetarna Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku (FOMC), bowiem to właśnie działania Fed będą ważną wskazówką dla pozostałych, głównych banków centralnych oraz barometrem dla uczestników rynku.

Fed podniesie stopy proc. o 50 pb

Silna presja inflacyjna, uporczywie słaby sentyment konsumentów, a także zmiana w strukturze popytu sugerują, że w trakcie środowego posiedzenia FOMC, stopy procentowe w USA zostaną podniesione o 50 pb.Jednocześnie, uwaga inwestorów bardziej niż na decyzji monetarnej w tym tygodniu, skupia się na tzw. kropkach i prognozach przyszłych działań Fed. Sytuacja na wykresach jasno wskazuje na wyprzedanie rynku, jednak technicznie – ceny mogą jeszcze pogłębić spadki. Tym bardziej, że oprócz decyzji FOMC, w kalendarzu makroekonomicznym znalazło się również miejsce dla Banku Anglii (czwartek, godz. 13:00), Narodowego Banku Szwajcarii (czwartek, godz. 9:30) czy Banku Japonii (piątek).

Inwestorzy mogą więc oczekiwać całkiem wysokiej zmienności, podobnej do tej jaka pojawiła się w ostatnich dniach na rynku kryptowalut (Ethereum) czy surowców (Natgas).

Zapraszamy na poniedziałkowy webinar, w którym odpowiadamy na tytułowe pytanie – czy Fed sprowadzi na nas recesję?

W dzisiejszym webinarze:

  • Rosną oczekiwania na podwyżki Fed
  • Co dalej z NATGAS?
  • Co zrobi Bank Anglii? 

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/aktualnosci-rynkowe-wideo

NED

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here