Naga MarketsInwestorzy oraz główni obserwatorzy rynkowi oczekują dziś jednych z najważniejszych danych miesiąca – decyzji w sprawie stóp procentowych FED. Dane zaplanowane są na późny wieczór, jednak już spekuluje się jakie decyzje może podjąć Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Danske Bank uważa, że do kolejnych cięć może a nawet powinno dojść. Czy bank będzie mieć rację?


Podczas dzisiejszej sesji skandynawski bank – Danske Bank podaje swoje obawy co do dzisiejszego przemówienia FOMC oraz ich decyzji w sprawie prowadzenia polityki stóp procentowych. Choć większość rynku spodziewa się utrzymania stóp na niezmienionym poziomie – bank uważa, że FED ma powody, aby nadal ciąć stopy procentowe.

Zobacz również: FOMC i EBC zapewnią inwestorom przedświąteczne prezenty? – to warto wiedzieć

Naszym zdaniem polityka pieniężna nie jest tak ekspansywna, jak mogłoby się wydawać. Dalej kontynuując – naszym zdaniem, cięcia dokonane przez Fed spowodowały, że stopa procentowa funduszy Fed spadła jedynie do poziomu neutralnego lub w najlepszym razie – marginalnie akomodacyjnego. Bez większego rozluźnienia zwiększa to również prawdopodobieństwo, że Fed będzie musiał obniżyć stopę procentową do 0% w odpowiedzi na recesję” – podaje bank.

wykres Kurs euro EURUSD D1 11.12.2019
Kurs euro EURUSD D1 11.12.2019

Jak wiadomo, największa zmienność na rynku powstaje wówczas, kiedy odczyt znacznie różni się od prognozy. Dlatego dziś zmienność na parze EURUSD może być zdecydowanie większa – tym bardziej, że para ewidentnie od dłuższego już czas oczekuje na pretekst do większego ruchu. Po godzinie 20:00, kiedy zostaną podane dane oraz 30 minut później – bezpośrednio na przemówieniu członków FOMC oczekuje się sporej zmienności pary EURUSD. W przypadku spełnienia się projekcji skandynawskiego banku – czyli rozjechania się prognoz wobec odczytu – zmienność ta może być silna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here