Naga MarketsRok 2021 będzie stał pod znakiem nowej bańki na rynku kryptowalut. Czy jednak zmieni ona coś na poziomie kapitalizacji projektów? Czy np. ether stanie się większą cyfrową walutą niż bitcoin?

  • W roku 2021 będziemy najpewniej obserwować dalszą część bańki na BTC.
  • Czy będzie to bańka, która wiele zmieni na rynku kryptowalut? Czy jest szansa na to, że to ether stanie się cyfrową walutą numer 1? Są na to szanse.

Rok 2021: BTC vs ETH

Bitcoin miał być walutą internetu, teraz jednak jest określany mianem cyfrowego złota. Ethereum jako platforma miało być blockchainowym AppStore’m. I wiele wskazuje na to, że projekt się powiódł. Czy to jednak wystarczy, by ether – waluta Ethereum – stał się wiodącą kryptowalutą na rynky?

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiele namieszać może Ethereum 2.0, czyli nowa wersja sieci platformy. Dotąd piętą achillesową wielu blockchainów, na których oparte są kryptowaluty, była skalowalność. Łańcuchy te nie dawały radę przetworzyć tak wielu transakcji na sekundę, jak chciałby tego rynek. Mieliśmy problem z tym, że popyt na przesyłanie kryptowalut czy tokenów był zbyt duży w porównaniu z możliwościami sieci poszczególnych projektów. Ethereum 2.0 znacznie poprawi właśnie ten element, w efekcie czego na platformę łakomym okiem spojrzą nie tylko inwestorzy, ale także firmy, które chcą coś budować na bazie technologii blockchain.

To jednak nie wszystko. W lutym na rynku pojawią się kontrakty terminowe dot. ETH na CME. Może to dodatkowo zwiększyć popyt na kryptowalutę i tym samym podnieść jej kapitalizację.

Zmiana na podium?

Czy to jednak wystarczy do tego, by pokonać w kategorii kapitalizacji BTC? W 2021 r. może nie dojść jeszcze do takiej zmiany, ale w dłuższej perspektywie nie jest wcale wykluczone, że to właśnie ether może prześcignąć bitcoina na tym polu. Powodem będzie wspomniane Ethereum 2.0. Zakładając, że projekt ten uda się wdrożyć bez dużych komplikacji, o czym przekonamy się w ciągu trwania obecnego, nowego roku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here