Naga MarketsNotowania euro do funta szterlinga zaliczają bardzo silną aprecjację po trzecim teście dołków z 2015 roku. W tym momencie na wykresie widzimy aż 8 świec wzrostowych z rzędu – najdłuższa posiada zasięg ponad 250 pipsów. Cena na wykresie W1 podchodzi jednak coraz wyraźniej pod strefę oporu 0.7763-0.7782, która może zablokować próby dalszej aprecjacji. Tuż nad nią widzimy natomiast 50% zniesienia Fibonacciego, które również może napsuć trochę krwi euro-bykom (zniesienie mierzone na spadkach 2012-2015).

Śledź posiedzenie ECB dzięki Rynkom na Żywo!

EURGBP Weekly
EURGBP Weekly

Wykres dzienny pokazuje, że w okresie od pierwszej połowy listopada jedynie kilka sesji rysowało czarne, spadkowe świece. Pozostałe dni to natomiast mniej lub bardziej widoczne wzrosty. Warto więc zadać sobie pytanie czy dzisiejsze posiedzenie ECB będzie w stanie odwrócić dotychczasową tendencję na EUR/GBP?

EURGBP Daily - ostatnie posiedzenie ECB rozrysowało świecę D1 o zakresie 200 pipsów
EURGBP Daily – ostatnie posiedzenie ECB rozrysowało świecę D1 o zakresie 200 pipsów

Posiedzenie będzie stonowane?

Raport cytowany przez ForexLive twierdzi, że jeden z uczestników posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego miał stwierdzić: „nie spodziewam się żadnej konkretnej debaty odnośnie polityki pieniężnej” w trakcie czwartkowego spotkania.

Według dokumentu, prezydent ECB – Mario Draghi – nie będzie przygotowywał podłoża pod zdecydowane zmiany polityki pieniężnej. Jeżeli taki scenariusz się sprawdzi, wtedy decyzja oraz konferencja prasowa nie przybiorą gołębiego wydźwięku, co z kolei powinno wspomóc EUR w ujęciu krótkoterminowym.

Należy jednak pamiętać, że tego typu „raporty” bazujące na wypowiedziach „nienazwanych członków banku centralnego” pojawiają się bardzo często i ich wiarygodność jest zmienna. Obecna sytuacja rynkowa pozwala bowiem dojść do wniosku, że ECB bardzo silnie bazuje na projekcjach gospodarczych. Przy słabej kondycji rynku ropy, chińskiej gospodarki i kryzysie towarowo-surowcowym prognozy inflacyjne najprawdopodobniej będą znowu opadać. Mario Draghi nie byłby więc sobą, gdyby nie odniósł się do tych informacji, co z kolei wywoła osunięcie na wspólnej walucie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here