Naga Markets

WIG20 zakończył piątkową sesję symbolicznym i z trudem utrzymanym wzrostem Największe wrażenie robiły jednak obroty. Dla szerokiego rynku wyniosły one bowiem prawie 4 mld zł, co sprawiło, że ostatnią sesję zaliczyć można do najlepszych w tej kwestii w historii giełdy – wskazuje na antenie Comparic24.tv Piotr Gembarowski dodając, iż duży udział w obrotach miały akcje allegro, które w dniu dzisiejszym zostały włączone do indeksu rynków wschodzących MSCI będącego ważnym punktem odniesienia dla analityków i ekonomistów na całym świecie.

  • GPW: rekordowo wysokie obroty w piątek (4 mld. zł). Allegro: 2,7 mld. zł
  • Korelacje i rozbieżności między indeksami MSCI a WIG20
  • Kiedy GPW wejdzie do indeksu MSCI Developed (rynków rozwiniętych)?
  • Czego inwestorzy mogą się spodziewać po debiucie Canal+ i kiedy nastąpi? 
  • Czy dzięki wejściu Huuuge Games na GPW– CD Projekt zyska godnego rywala?
  • Debiuty Canal+ i Huuuge Games – kolejne okazje dla inwestorów?

Do piątkowych, rekordowo wysokich obrotów na Giełdzie papierów Wartościowych w Warszawie najbardziej przyczyniło się allegro, na akcjach którego obroty wyniosły aż 2,7 mld zł, czyli 10-krotnie więcej niż wynosiły obroty drugiego w kolejności CD Projektu i zarazem więcej niż obroty całej warszawskiej giełdy na dwóch wcześniejszych sesjach razem wziętych.Łukasz Wardyn z CMC Markets wskazuje w rozmowie z Piotrem Gembarowskim, że tak znaczne obroty argumentuje wciąż wysokie zainteresowanie tak duża spółką, która niedawno zadebiutowała na warszawskim parkiecie.

Zobacz również inne audycje:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPraca zdalna w NBP nie podoba się prezesowi Glapińskiemu
Następny artykułBest wykupił przed terminem obligacje o łącznej wartości 20 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here