Naga MarketsCzy dolar australijski straci względem jena? Analiza techniczna kursu AUD/JPYAnaliza AUDJPY nie należy do najłatwiejszych w ostatnich dniach. Zacznijmy jednak od początku.  W maju przełamana została wzrostowa linia trendu, będąca efektem długiej aprecjacji AUD. Kolejne miesiące to seria  niższych szczytów i niższych dołków, czyli klasyczny układ wskazujący na przewagę podaży na tym instrumencie.

Dolar australijski oczekuje na umocnienie

Na przełomie sierpnia i września czerwona spadkowa linia zostaje przełamana. Dodatkowo opór 81.50 został pokonany a na pewno poważnie naruszony. Taki kształt wykresu zmusza do zastanowienia, czy bieżące spadki to korekta w nowym trendzie, czy też kontynuacja aprecjacji JPY?Piątkowe zamknięcie blisko ceny 78.80 dawało nadzieję, że to miejsce będzie kluczowym wsparciem, tak jak to miało miejsce 20 lipca, czy pod koniec stycznia tego roku. Szczególnie że już od środy widoczne były zapędy popytu do zatrzymania czarnych świec w tym miejscu.

Dzisiejsze otwarcie i poranek sugerują, że posiadacze krótkich pozycji ponownie wrócili do gry.  Małym ograniczeniem dla dalszej przeceny jest dolna przerywana linia wynikająca z ograniczenia zmiennością. Jest to tylko umowne wsparcie, a to właściwe znajduje się figurę niżej.

Notowania AUDJPY
Notowania AUDJPY

Spadające słupki histogramu na wskaźniku MACD wskazują na odrodzenie się trendu spadkowego. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, to wkrótce zobaczymy nowy dołek. To otworzyłoby przestrzeń do dotarcia do zniesienia 38.2% znajdującego się blisko poziomu 76.00.

Podsumowując, jeżeli dzisiejsza świeca nie zamieni się w białą, a tym samym cena AUDJPY nie powróci powyżej 79.80, to trudno będzie dopatrzeć się argumentów przemawiających za umocnieniem AUD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: index dax | pge giełda | gpw pekao | euro | kurs bitcoin wykres | bml akcje | cena akcji tauron |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here