Naga MarketsCzy dolar zdeklasuje resztę walut fiducjarnych? Dlaczego niektóre z mniej popularnych walut są tak słabe i czy idziemy w stronę poważniejszego kryzysu walutowego w Turcji? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Funt szterling pod presją gołębiego BoE i Brexitu
  • Złoty powinien pozostać słaby
  • SEK i NOK wyjątkowo wrażliwe na konflikt USA-Chiny
  • Rynek w Turcji czeka kryzys walutowy

Waluty egzotyczne kontra dolar amerykański

Dziś rano poznaliśmy decyzję Banku Anglii, którego polityka się nie zmieniła. Podtrzymano program skupu aktywów oraz nie zmieniono stóp procentowych (0,10%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Co ciekawe podczas wystąpienia, prezes BoE stwierdził, że istnieją przesłanki ku temu by zwiększyć skalę skupu aktywów w czerwcu. Będzie to miało niewątpliwie ogromny wpływ na kurs funta. Na wykresie GBPUSD można zaobserwować formację głowy z ramionami. Linia szyi lekko naruszona, a wskaźniki potwierdzają scenariusz spadkowy – powiedział analityk BOŚ.

Korona norweska znalazła się pod presją obniżki Norges Banku do poziomu 0,0%. Bank centralny argumentował swoje decyzję negatywnym wpływem koronawirusa oraz ogromnymi wahaniami cen ropy naftowej.

Para USDNOK od 19 marca lekko się umocniła i od tamtej pory nie chce oddać pola dolarowi – dodał.

Para NOKPLN od 20 marca wzrosła o 6 groszy do poziomu 0,41. W ocenie eksperta korona powinna pozostać silna, a złoty słaby. To może stworzyć okazję do dalszych wzrostów.

Korona norweska czy szwedzka to są waluty, które są wrażliwe na wszelkie informacje związane z przepychankami na świecie, z globalnym ryzykiem, zwłaszcza jeśli chodzi o ryzyka w handlu zagranicznym – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here