Naga Markets webinar


Mamy już za sobą kilka publikacji danych makro. Z dzisiejszych (nocnych dla strefy europejskiej) danych z Japonii wynika, że gospodarka rozwija się tam znacznie lepiej od oczekiwań rynków. PKB w ujęciu kwartalnym wzrosło o 0,5%, choć spodziewano się wyniku jedynie w wysokości 0,3%. Przypomnijmy, że w poprzednim kwartale japońska gospodarka spowolniła o 0,2%. Więcej na ten temat pisaliśmy rano tu.


O 10:30 poznaliśmy dane z UK. Tu optymistycznie wygląda wzrost w produkcji przemysłowej który wyniósł 1,5% w stosunku do oczekiwanego 1,0% rok/rok. Trochę zawiódł PKB, który wyniósł zaledwie 0,1% a oczekiwano 0,2%.

O 14:30 poznamy dane z USA. Oczekuje się, że inflacja za lipiec utrzyma się na stabilnym poziomie w stosunku do rocznych szacunków, przy oczekiwanym CPI na poziomie 3,0%, podczas gdy oczekuje się, że odczyt na poziomie podstawowym wyniesie 2,3% – podobnie jak w czerwcu. Wszelkie niekorzystne odchylenia w danych prawdopodobnie spowodują reakcję na rynku i zauważymy wtedy chwilowe osłabienie dolara. Warto obserwować parę USDJPY, która może tradycyjnie zareagować najmocniej.


Partnerem aktualności ekonomicznych w portalu Comparic.pl jest Alfa-Forex, broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Rentowności są teraz niższe, tak więc wzrost inflacji może nieco je zmienić, ale nie spodziewam się, że będzie to drastyczna zmiana, gdy główny temat dotyczący ryzyka (risk-off) nadal jest aktualny.

Poza inflacją w USA, w tym samym czasie odnotujemy również raport Kanady o zatrudnieniu w lipcu, a wskaźnik ropy Baker Hughes poznamy o 19-tej.



Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here