Naga MarketsMamy już za sobą kilka publikacji danych makro. Z dzisiejszych (nocnych dla strefy europejskiej) danych z Japonii wynika, że gospodarka rozwija się tam znacznie lepiej od oczekiwań rynków. PKB w ujęciu kwartalnym wzrosło o 0,5%, choć spodziewano się wyniku jedynie w wysokości 0,3%. Przypomnijmy, że w poprzednim kwartale japońska gospodarka spowolniła o 0,2%. Więcej na ten temat pisaliśmy rano tu.


O 10:30 poznaliśmy dane z UK. Tu optymistycznie wygląda wzrost w produkcji przemysłowej który wyniósł 1,5% w stosunku do oczekiwanego 1,0% rok/rok. Trochę zawiódł PKB, który wyniósł zaledwie 0,1% a oczekiwano 0,2%.

O 14:30 poznamy dane z USA. Oczekuje się, że inflacja za lipiec utrzyma się na stabilnym poziomie w stosunku do rocznych szacunków, przy oczekiwanym CPI na poziomie 3,0%, podczas gdy oczekuje się, że odczyt na poziomie podstawowym wyniesie 2,3% – podobnie jak w czerwcu. Wszelkie niekorzystne odchylenia w danych prawdopodobnie spowodują reakcję na rynku i zauważymy wtedy chwilowe osłabienie dolara. Warto obserwować parę USDJPY, która może tradycyjnie zareagować najmocniej.

Rentowności są teraz niższe, tak więc wzrost inflacji może nieco je zmienić, ale nie spodziewam się, że będzie to drastyczna zmiana, gdy główny temat dotyczący ryzyka (risk-off) nadal jest aktualny.

Poza inflacją w USA, w tym samym czasie odnotujemy również raport Kanady o zatrudnieniu w lipcu, a wskaźnik ropy Baker Hughes poznamy o 19-tej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here