Naga Markets

Pod koniec minionego tygodnia po tym jak demokraci zdobyli przewagę w Senacie USA, dolar amerykański zyskał do większości walut. Czy może być to sygnał nadchodzącej korekty wzrostowej po trwających 9 miesięcy spadkach ? Handlując na forex oczywiście najlepiej jest podążać za trendem, ale nie powinniśmy lekceważyć ostatnich wydarzeń w USA mogących mieć wpływ na przyszłość USD.

  • Senat w rękach Demokratów
  • Na horyzoncie nowy pakiet stymulacyjny?
  • Byczy pin bar na indeksie dolara

Konsekwencje przejęcia władzy w Senacie przez demokratów są łatwe do przewidzenia. W czwartek Joe Biden przedstawi swoją propozycję dodatkowych “trylionów” w programie stymulacyjnym.



Jeśli cokolwiek choćby zbliżonego do tego przejdzie przez Kongres oprócz rozdanych już $900B, może to oznaczać nawet dwa lata wzrostu gospodarczego. W tym tygodniu Goldman Sachs zwiększył swoją prognozę na rok 2021 do +6,4%, duży pakiet stymulacyjny może podbić również wyniki w 2022 roku.

Na wykresie tygodniowym indeksu dolara DXY pojawił się byczy pinbar mogący sugerować dalszą aprecjacje dolara.
Gdyby indeks DXY miał dalej zyskiwać na wartości- jego największy składnik Euro, stanowiący 57,6% indeksu powinien zacząć tracić do USD.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej parze EURUSD.

EURUSD D1
EURUSD D1 – dolar zyskał 9% do USD w minionym roku. Aktualnie pojawiła się dywergencja spadkowa na MACD

Notowania pary EURUSD w 2020r zyskały do USD blisko 9% osiągając pod koniec roku kurs 1.2310. W pierwszym tygodniu tego roku notowania doszły do 1.2350, ale ostatnie dwie sesje okazały się już być spadkowe.

Na wykresie dziennym cena opuściła trwający od miesiąca kanał wzrostowy, a na oscylatorze MACD pojawiła się dywergencja spadkowa.

Na wykresie czterogodzinowym H4 widzimy, że po dotarciu notowań do strefy popytu i średniej EMA144 pojawili się kupujący i cena zawróciła w górę.

EURUSD h4
EURUSD H4 – cen wybiła dołem z kanału wzrostowego

Wydaje się, że dobrym miejscem na otwarcie pozycji sell byłby retest pokonanego wsparcia kanału znajdującego się aktualnie na poziomie 1.2250-60. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany gdy cena pokona ostatnie lokalne maksimum 1.2290 i MACD wróci do wzrostów.

Polecam:

Rok 2020 – wygrani, przegrani i niespodzianki. Część I

Rok 2020 – wygrani, przegrani i niespodzianki. Część II



Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here