Naga MarketsPoczątek obecnego tygodnia na rynku EUR/USD przyniósł kontynuację wzrostów i próby pokonania ważnych oporów, o których pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.

Generalnie opory te zostały co najmniej naruszone, jednak nie doprowadziło to do kontynuacji umacniania euro względem dolara. Obecnie widzimy pewną zadyszkę strony popytowej, czemu towarzyszą oznaki przesilenia na indeksie reprezentującym siłę europejskiej waluty (patrz krótkoterminowy obraz EUR Index). Na tym ostatnim instrumencie wygląda na to, iż rozpoczyna się korekta trwającej od 13 listopada fali wzrostowej, co w przypadku realizacji takiego scenariusza miałoby zapewne istotny wpływ na krótkoterminowy trend EUR/USD. Na wykresie krótkoterminowym eurodolara (dane 1H) pierwsze wsparcia można odszukać w strefie 1.1410-1.1390, której genezę pokazałem niżej.

Jeśli ww. wsparcia zostałyby pokonane, to kolejnych celów szukałbym w strefie 1.1350-1.130. Jej geneza została również pokazana na powyższym wykresie. Co zmieniłoby obecny, raczej korekcyjny scenariusz na rynku EUR/USD ? Dla mnie pokonanie okolic 1.1480, gdzie znajdują się najbliższe, istotne opory.

Ciekawie w krótkim terminie zaczyna się moim zdaniem robić na parze GBP/USD, gdzie oglądana od 15 listopada korekta zaczyna z obecnej perspektywy wyglądać na wypełnioną formację klina korekcyjnego.

Dla mnie pokonanie okolic 1.2822 czyli dzisiejszego minimum byłoby równoznaczne z wybiciem z tego klina dołem, a wówczas droga do dalszego osłabiania funta względem dolara zostałaby otwarta. W takim przypadku oczekiwałbym co najmniej ponownego testu strefy wsparć rozciągającej się między 1.2724 a 1.2655, której geneza została pokazana wyżej. Zanegowaniem wariantu z klinem byłoby pokonanie okolic 1.2895, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry tą hipotetyczną póki co formację .

W ważnym technicznie punkcie znajduje się z kolei rynek USD/JPY, a testom prezentowanych niżej wsparć towarzyszą pozytywne dywergencje na wskaźnikach impetu.

Tym samym w ciągu najbliższych godzin można oczekiwać uaktywnienia strony popytowej i wykształcenia większej korekty. Moim zdaniem opory znajdujące się w okolicach 113.0-113.10 mogłyby być modelowym celem dla takiego ruchu korekcyjnego. W dłuższym terminie wydaje się, że celem dla omawianej pary powinny być okolice 111.45-111.15, a genezę tej strefy pokazałem wyżej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here