Naga Marketswojna handlowa DOnald TRUMPKurs dolara, franka i jena umocnił się pod koniec tygodnia. Co z kursem złotego, funta i euro? Istotną informacją w piątek było potwierdzone zarażenie koronawirusem u Donalda Trumpa i jego małżonki, co doprowadziło podczas nocnego handlu w Azji do nawrotu globalnego trybu risk-off. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Nastroje uspokoiły doniesienia, jakoby stan zdrowia prezydenta USA nie budził większych zastrzeżeń
  • Wątek czwartego pakietu fiskalnego pokazuje jak wojna amerykańsko-amerykańska potrafi paraliżować tak konieczny teraz szybki proces decyzyjny
  • Na układzie EURUSD powyżej uwagę zwraca nieudana próba wybicia się ponad 1,1750 w ostatnich dniach. USD/PLN z celem na 4,00 zł?

4. pakiet fiskalny paraliżuje scenę polityczną w USA

Kontrakty na S&P500 cofnęły się w okolice 3300 pkt., z walut tradycyjnie w takiej sytuacji umocniły się CHF, JPY, oraz USD. Inwestorzy szybko uznali ten stan za pewne przerysowanie.

Nastroje uspokoiły też doniesienia, jakoby stan zdrowia prezydenta USA nie budził większych zastrzeżeń. W efekcie po otwarciu handlu w Europie rynek skorygował sporą część nocnego ruchu. Ale niepokój pozostał – oznajmił ekspert.

Do tego wszystkiego dochodzi też wątek czwartego pakietu fiskalnego, który pokazuje jak wojna amerykańsko-amerykańska (Republikanów z Demokratami) potrafi paraliżować tak konieczny teraz szybki proces decyzyjny. Polityczne przepychanki ciągną się już dwa miesiące, a czwartek pokazał, że choć strony rozmawiają, to jednak wiele z tego nie wynika.

Na układzie EURUSD powyżej uwagę zwraca nieudana próba wybicia się ponad 1,1750 w ostatnich dniach, oraz ślizganie się po linii spadkowej trendu na dziennym oscylatorze RSI9. Biorąc pod uwagę nawet sam rachunek prawdopodobieństwa, można przyjąć, że niedługo powrócimy poniżej 1,17 (na zasadzie respektowania średnioterminowego trendu). Obecnie inwestorzy nieco zapominają o ryzykach, jakie mogą wiązać się z euro – dodał.

Kurs USD/PLN powinien kontynuować wzrosty do okolic 4,00 zł na jesień – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBrexit: GBP/USD zakończy rok na poziomie 1,29 w wyniku skromnej umowy
Następny artykułJak składać zlecenia w Plus500?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here