Naga MarketsCzy cena srebra może spaść poniżej 22 dolarów? Komentuje David JonesNiemal 30 lub niespełna 22 dolary za uncję; właśnie w takim przedziale cenowym przemieszcza się obecnie srebro, które w sierpniu testowało najwyższe poziomy do dolara amerykańskiego od 2013 roku. Od tego momentu biały metal traci jednak 20% i porusza się w kilkumiesięcznej konsolidacji. David Jones, główny analityk Capital.com zadaje pytanie, czy cena srebra może pokonać obecne strefy wsparcia i dokonuje analizy cennego metalu dla ostatnich tygodni 2020 roku.

  • Srebro na rynku futures w czwartek traci 1,6% i balansuje na granicy poziomu 24 dolarów za uncję
  • Po dynamicznych wzrostach w pierwszej części roku, ostatnie dwa miesiące przynoszą wyraźniejsze uspokojenie
  • Cena srebra pomimo korekty od marcowych, koronawirusowych, dołków nadal zyskuje ponad 100%

Cena srebra i ważne technicznie poziomy

Na początku zeszłego tygodnia cena srebra znacznie się załamała, a niektórzy traderzy obawiają się nadchodzącego krachu. Czy kurs srebra zdoła się odwrócić i ponownie pokazać oznaki życia? Czy też powyższy poziom 26 dolarów stanie się niemożliwym w pokonaniu oporem?

Zgodnie z naszą analizą srebrnego wykresu istnieją dwa sprzeczne trendy. Jeśli przybliżysz się do ostatnich 3-4 miesięcy na wykresie zobaczysz, że mamy trend spadkowy, który nadal nie został odwrócony – komentował David Jones z Capital.com.

Jeśli jednak spojrzeć jeszcze bliżej, analiza cen pokazuje przeciwny trend, który rozpoczyna się 23 września z poziomu około 22 dolarów. Te dwa elementy tworzą trójkąt i decydują o losie srebra w listopadzie, kiedy się zderzają.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

David Jones wyznacza dla srebra w najbliższych tygodniach sześć ważnych poziomów technicznych, w tym trzy poziomy oporu na 26, 27,6 oraz 29,85 dolarów za uncję (kolejno szczyty z 8 listopada, 15 września i 6 sierpnia) oraz trzy poziomy wsparcia na 23,55, 22,55 oraz 21,65 dolarów za uncję (kolejno dołki z 9 listopada, 29 października oraz 24 września).

Tak naprawdę dopiero wybicie tych skrajnych poziomów otworzy srebru drogę albo do dalszych wzrostów i pogłębienia siedmioletnich szczytów albo do głębszych spadków w kierunku poziomów z pierwszej części 2020 roku.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOdwrócenie nastrojów na rynkach akcji głównym ryzykiem dla złotego
Następny artykułKomputronik planuje otworzyć łącznie ok. 20 mobilnych punktów obsługi klientów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here