Naga Markets
blockchain technologyTytuł może zaszokować wielu obserwatorów rynku. Technologia blockchain jest bowiem najczęściej przedstawiana jako wybawienie dla świata, a nie coś, co może mu zagrozić. Według ankiety przeprowadzonej przez United States Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), cały rynek fintech jest jednak uważany za “systemowe ryzyko” dla gospodarki.


20 procent respondentów określiło fintech jako zagrożenie systemowe dla globalnej gospodarki. Nowe technologie mają stać się problemem w 2019 roku. Odsetek osób wrogo nastawionych do m.in. do blockchain wzrosła. Wyniki w zeszłym roku wyniosły bowiem 15 procent.

Większa świadomość?

Stephen Scharf, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. bezpieczeństwa DTCC , oświadczył, że zauważalne obawy związane z fintech “pokazują rosnącą świadomość potencjalnego ryzyka i podkreślają potrzebę oceny zarówno ryzyka, jak i korzyści związanych z inicjatywami fintech”. Następnie wyjaśnił:

“Ponieważ branża nadal adoptuje innowacje fintech, takie jak blockchain, AI i rozwiązania chmurowe, musimy zapewnić, że te innowacje nie zagrażają bezpieczeństwu obecnego rynku finansowego.”

Kryptowaluty to zło!

Rynek od dawna wykazuje sporą nieufność wobec kryptowalut, ale też nierzadko względem technologii, która stanowi ich podstawę – blockchain.

Temat ten powraca w wypowiedziach wielu finansistów, polityków, ekonomistów czy naukowców. W połowie listopada dyrektor Europejskiego Banku Centralnego (EBC) określił Bitcoina jako zło z czasów kryzysu finansowego z 2008 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W tym miesiącu Andreas Utermann, dyrektor generalny firmy Allianz zajmującej się zarządzaniem inwestycyjnym, oświadczył w czasie panelu dyskusyjnego w Londynie, że aktywa kryptograficzne powinny zostać “wyjęte spod prawa”. Na tym samym panelu Andrew Bailey, szef Urzędu Kontroli Finansowej Zjednoczonego Królestwa (FCA) argumentował także, że kryptowaluty nie mają “wartości wewnętrznej”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Blockchain nie zagraża światu, tylko banksterce. To jest rewolucja w płaceniu, która pomija pośredników ich zabieranie prowizji… ja część swoich oszczędności trzymam na zimnych portfelach w skrytkach 24sejf i sukcesywnie dorzucam bo to właśnie tu jest przyszłość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here