Naga Markets

Czy Bitcoin to jeszcze dobra inwestycja w 2021 roku?Bitcoin (BTC) nie wymaga przedstawienia. Jego gwałtowny wzrost o ponad 300% w 2020 roku przyciągnął uwagę wielu inwestorów, zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych. Jednak to właśnie ten rok może stać się najgorętszym okresem w historii kryptowaluty.

Bitcoin, czyli najgorętsza kryptowaluta w historii

Obecnie BTC jest najgorętszym tematem na rynkach finansowych. Podczas gdy sceptycy nazywają go “matką wszystkich baniek”, inni uważają, że cena kryptowaluty może sięgać nawet 500 000 dolarów.W takim szumie informacyjnym, wielu zastanawia się, czy nie warto się pośpieszyć z zakupem cyfrowej monety w nadziei, że nie jest jeszcze za późno na rozpoczęcie inwestycji w Bitcoin.

Dlaczego inwestować w Bitcoin: nadal ma przed sobą olbrzymie perspektywy

Nie jest niczym nowym, że adopcja kryptograficzna postępuje w bardzo szybkim tempie. W październiku 2020 r. znany na całym świecie serwis płatniczy PayPal (PYPL) uruchomił nową usługę, umożliwiającą swoim użytkownikom kupno, przetrzymywanie i sprzedaż Bitcoina i innych walut cyfrowych bezpośrednio z ich kont. Ponadto, na podstawie danych z Bloomberga, blisko 26 mln sprzedawców z sieci PayPal zaczęło akceptować płatności kryptowalutami.

Równocześnie serwis płatniczy Square (SQ) kupił 4.709 Bitcoinów za 50 milionów dolarów, a firma MicroStrategy za 1,13 miliarda dolarów. Warto również wspomnieć o zwiększonym zainteresowaniu ze strony miliarderów, takich jak Stanley Druckenmiller czy Paul Tudor Jones.

Według komunikatu JP Morgana z października 2020 roku, Bitcoin konkuruje obecnie ze złotem jako “alternatywną” walutą: “Nawet skromne wyparcie złota jako “alternatywnej” waluty w dłuższej perspektywie oznaczałoby podwojenie lub potrojenie ceny Bitcoina”.

Ciągłe wsparcie ze strony inwestorów i dalsza adopcja wzmocni status Bitcoina nie tylko jako środka płatniczego, ale również jako formy zabezpieczenia majątku.

capital.com

Co sądzą analitycy: czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Założycielka Grupy Corcoran, Barbara Corcoran, powiedziała: “Myślę, że Bitcoin jest warty obserwacji i może osiągnąć wartość 60.000 dolarów, jeśliw projekt zaangażuje się wystarczająco dużo bogatych instytucji lub osób prywatnych.”

NED

Ekonomiści JP Morgan przewidzieli niedawno, że w dłuższej perspektywie czasowej Bitcoin może osiągnąć poziom 146.000 dolarów. Inne prognozy cen BTC wahają się od 65 000 dolarów (sugerowane przez Mike’a Novogratza), do 170 000 dolarów prognozowanych przez eksperta Bloomberg – Mike’a McGlone’a, do 318 000 dolarów przewidywanych przez Toma Fitzpatricka z Citibanku. Tymczasem prognozy Tylera i Camerona Winklevossa, wspólzałozycieli giełdy Gemini zakładają wzrost aż do 500 000 dolarów.

Spadek Bitcoina jest też możliwy

Choć wśród ekspertów dominuje bycze nastawienie, to nie brakuje również osób, które nie podzielają takiego podejścia.

David Rosenberg, ekonomista, strateg i wieloletni krypto-sceptyk, również ostrzegał inwestorów, że Bitcoin jest “ogromną bańką”.

Paraboliczny ruch ceny Bitcoina w tak krótkim czasie, powiedziałbym, że z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest wysoce nienormalny – powiedział David Rosenberg

James Ledbetter, pracujący dla CNBC i redaktor FIN, zaznacza dużą zmienność kryptowaluty: “Jeśli spojrzeć historycznie na cenę Bitcoina, było wiele momentów, kiedy gwałtownie wzrosła, a potem nagle spadała.”

Douglas Boneparth, założyciel i prezes Bone Fide Wealth, dodał również, że “niezwykle ważne jest zrozumienie ryzyka” związanego z inwestycjami w kryptowaluty. “Nie musisz patrzeć zbyt daleko w historię, aby przekonać się jak bardzo zmienna może być cena.”

I choć zwiększona zmienność może przynieść duże zyski, może też oznaczać duże straty.

Mark Cuban, amerykański inwestor-miliarder porównał inwestycje BTC do hazardu. W grudniu powiedział: “Wciąż jest w tym dużo hazardu. Cena może wynosić 15 000 USD i zero. I to tego samego dnia”.

Czy Bitcoin to dobra inwestycja? Jak w przypadku każdego innego instrumentu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; wszystko sprowadza się do Twoich osobistych celów, strategii i apetytu na ryzyko. Rynek kryptowalut słynie z tego, że jest bardzo dynamiczny. Jego zmienność sprawia, że trudno jest przewidzieć, jaka może być cena instrumentu w ciągu kilku godzin, a co dopiero w perspektywie długoterminowej.

Pełna treść artykułu analityków Capital.com dostępna jest w tym miejscu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 spółki | dolar prognozy | sp500 indeks | notowania bitcoin | akcje mercator medical |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here