Naga MarketsCzy Bitcoin osiągnie próg 20 tys. dolarów w 2020 roku? Analiza BitcoinaBitcoin kontynuuje wzrosty w listopadzie i jego wartość wynosi już ponad 16 000 dolarów. Jest to najlepszy poziom dla Bitcoina od stycznia 2018 roku, co sugeruje, że rynek zbliża się do swoich trzyletnich szczytów.

  • Analitycy zgadzają się, że istnieje możliwość szerokiego rajdu w prognozach cen Bitcoinów na 2020 rok.
  • Bitcoin odbił się gwałtownie od najniższych wartości w marcu, kiedy był handlowany poniżej 4 000 dolarów. Teraz cena BTC wynosi około 16.000 dolarów, co jest ogromnym ożywieniem.
  • Czy cena BTC będzie dalej rosła w ostatnich miesiącach 2020 roku? Czy Bitcoin może znów osiągnąć 20 tys. dolarów?

Czy Bitcoin osiągnie 20 tys. dolarów? Perspektywa analizy technicznej

W ciągu ostatnich kilku lat Bitcoin walczył o utrzymanie się w obszarze od 12 000 do 14 000 dolarów, ale wygląda na to, że tym razem obraz się zmienił. Wszyscy się zastanawiamy, czy Bitcoin pójdzie do 20 tys. dolarów? Zobaczmy następny ruch dla Bitcoina.

Jeśli spojrzymy na RSI, to zdecydowanie jest on znacznie zawyżony, co oznacza, że cena BTC pozostaje podatna na potencjalną sprzedaż.

Tradycyjnie, kiedy widzimy wzrost szerokości wstęg Bollingera i cenę spychającą górną wstęgę, możemy spodziewać się czegoś w rodzaju retrakcji. Stało się to pod koniec marca, ale teraz jest to mało prawdopodobne.

Jednakże, jak już wcześniej widzieliśmy, kiedy Bitcoin ruszy do przodu, może naprawdę pokonać wiele barier. Więc kiedy Bitcoin się podniesie? Teraz może nastał czas, aby zacząć celować w stare wysokości Bitcoina na poziomie 20 000 dolarów z grudnia 2017 roku.

Czy Bitcoin podniesie się do 20 tys. dolarów? Koncepcja akceptacji cen

W obliczu skrajnej zmienności rynku, spowodowanej czynnikami globalnymi, w tym testami szczepionek Pfizer/BioNTech na Covid-19, Bitcoin od początku listopada czuje się komfortowo powyżej 14 000 dolarów, stopniowo wspinając się coraz wyżej. W momencie pisania książki cena Bitcoina waha się nieco powyżej 16 200 dolarów.

Patrząc na wyniki Bitcoina w tym roku, do tej pory widzimy, że cena BTC w stosunku do dolara amerykańskiego wzrosła czterokrotnie od marcowych obniżek.

Obrót poniżej 4.000 dolarów w marcu, ostatnio wzrósł do 16.000 dolarów. Oznacza to, że obecnie Bitcoin handluje na najlepszych poziomach od stycznia 2018 roku, prawie trzy lata temu.

Jest to niewiarygodne, ale możemy zacząć myśleć o potencjale do osiągnięcia rekordowego poziomu 19 800 dolarów od grudnia trzy lata temu, jako o kolejnym celu.

Już dawno nie myśleliśmy, że może to być nawet możliwe. Obecna siła Bitcoinów oznacza, że w końcu wyszła ona z trendu spadkowego, który od dwóch i pół roku napędzał cenę kryptowalut.

W zeszłym miesiącu PayPal ogłosił, że jego użytkownicy mogą kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem swojej platformy. Według Davida Jonesa, widzimy szerszą akceptację branży dla kryptowalut.

Mówiąc o “akceptacji cen”, zakładamy koncepcję, którą widzimy na wielu rynkach, gdzie poziom lub obszar, który był wielokrotnie odrzucany w przeszłości, nagle staje się wygodny. Dla Bitcoina był to obszar pomiędzy 12 000 a 14 000 dolarów.

W ostatnich latach, za każdym razem, gdy widzieliśmy pojawiającą się siłę w ruchu Bitcoina, nie trwało to długo. Widzieliśmy ludzi, którzy decydowali się na wypłatę gotówki, czerpanie zysków lub poniesienie strat.

Ten obszar był prawdziwym problemem. A teraz cena Bitcoina wydaje się stabilizować na poziomie powyżej 14 000 dolarów. Może posłuży to za podstawę do podwyżki do końca 2020 roku.

Ciągły rajd powyżej 16 000 dolarów każe nam wierzyć, że cena BTC może pójść jeszcze dalej, wracając do magicznego poziomu 20 000 dolarów.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Kluczowe poziomy BTC do śledzenia

Następną przeszkodą dla Bitcoina jest poziom 17 200 dolarów, który jest wysokością ze stycznia 2018 roku. Po tym cena Bitcoina będzie dążyć do następnego poziomu około 19 700 dolarów, a może nawet 20 000 dolarów.

W międzyczasie zaobserwowano duże poziom wsparcia. Pierwszym z nich jest ostatni niski poziom 14 350 dolarów od 7 listopada 2020 roku. Następnie przychodzi 12 700 dolarów od 22 października, co może także stanowić silny obszar wsparcia.

Czy Bitcoin pójdzie do góry? Wybierz swoją strategię inwestycyjną

Jeśli spojrzymy na wykres historyczny, zauważymy, że cena Bitcoina nigdy nie wzrosła z przedziału od 10 000 dolarów do 14 000 dolarów. Tym razem sytuacja jest zupełnie inna, z możliwością akceptacji ceny, a poziom 12-14 tys. dolarów staje się nową normą dla Bitcoina.

Sugeruje to zmianę podejścia dla niektórych traderów, którzy wolą kupować na dołku, jeśli zobaczymy wyprzedaż z obecnej pozycji Bitcoin’a z powrotem do 12-13 tys. dolarów.

Jeśli tak się stanie, inwestorzy nie powinni zapominać o stop-lossach, które można umieścić około poziomów z września wynoszących 9 800 dolarów, co jest dużym poziomem dla Bitcoina. Bardziej agresywny stop może być poniżej niżów, które widzieliśmy w trzecim tygodniu października około 12 600 dolarów.

Jeśli jednak nie nastąpi to w krótkim czasie, a Bitcoin nadal urośnie, innym podejściem jest zostać kupującym, po przełamaniu poziomu 16 000 dolarów. Znowu stop-loss może być umieszczony na poziomie około 14 000 dolarów, biorąc pod uwagę ostre ruchy i znaczną zmienność ceny BTC w ostatnim czasie.

Podsumowanie: czy Bitcoin wzrośnie do 20k?

Na razie prognoza ceny Bitcoina na koniec roku wygląda zachęcająco i jest w stanie ponownie osiągnąć swój 2,5 roczny poziom. Czy Bitcoin kiedykolwiek ponownie osiągnie poziom 20 tys. dolarów? Chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to na pewno może przynieść wiele dobrych możliwości handlowych. Obserwuj uważnie wykres cen BTC/USD na Capital.com i znajdź najlepsze poziomy, aby wejść na dochodowy handel.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here