Naga MarketsCena Bitcoina ustabilizowała się w ostatnich dniach na względnie stałym poziomie. Mimo, że od wczoraj obserwujemy niewielkie spadki, to w dalszym ciagu utrzymuje się ona powyżej 9 tys. USD.  Nie oznacza to jednak, że cena BTC nie może spaść poniżej tego poziomu. Wręcz przeciwnie.


Analizując obecną sytuację na notowaniach najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że wskutek wcześniejszych, niezwykle dynamicznych wzrostów cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej oraz istotny poziomu oporu (teraz wsparcia) w wysokości 8800 USD. Zgodnie z zasadą zmiany biegunów, w najbliższym czasie mogłoby dojść do pogłębienia spadków i re-testu któregoś z tych poziomów. Biorąc przy tym pod uwagę, że wsparcie w rejonie 8800 USD zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, to tam oczekiwać moglibyśmy pojawienia się większej reakcji popytowej.

Cena BTC w piątek, 8 listopada 2019 r.
Cena BTC w piątek, 8 listopada 2019 r. | Źródło: TradingView

Bitcoin podatny na manipulacje

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że ostatnie, niezwykle dynamiczne wzrosty BTC spowodowane zostały wypowiedzią prezydenta Chin Xi Jinpinga, który wskazał, że wdrożenie zintegrowanych technologii blockchain ma kluczowe znaczenie dla promowania innowacji technologicznych i przekształcania przemysłu Chin. W tym przypadku reakcja rynku była niezwykle optymistyczna. Czy możliwe jest jednak równie proste wywołanie spadków?

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że duże portfele kryptowalutowe należące do tzw „bitcoinowych wielorybów” stanowią realne zagrożenie dla chwilowego kursu ale nie dla całego rynku. Doskonały przykład zrzucania ceny zanotowano w 2018 roku, kiedy to między 29 sierpnia a 6 września sprzedano ilość BTC wartą ok 1 mld a cena spadła o 15%. Jak jednak porównamy ceny z 2018 i 2019 roku, widać wyraźnie że rynek poradził sobie z taką podażą. Dużych portfeli jest sporo jednak jak dotąd rynek poradził sobie z wielką podażą. Ostatnia cena 14tys usd też ich nie zachęciła do wyzbycia się dużych pozycji. Na co więc czekają wieloryby? …pewnie na nowe ATHtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFBI: kryptowaluty stanowią duży problem
Następny artykułWojna handlowa: Donald Trump pragnie umowy z Chinami, twierdzi jego doradca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here