Naga Markets

Czy Bitcoin może spaść do 10 tys. dol.? Wykres BTC/USD sygnalizuje dołekRynek kryptowalut przeżywa obecnie okres podwyższonej zmienności, a globalne warunki gospodarcze nadal pogarszają się na tle rosnącej inflacji i stóp procentowych.  W związku z tym, że czynniki wpływające na globalne rynki finansowe wymazują wszelkie próby podbicia byczych nastrojów, wielu inwestorów kryptowalutowych przewiduje, że cena Bitcoina (BTC) może spaść nawet do 10 000 dol., zanim uda się rozrysować ostateczny dołek bieżącego cyklu.

Historyczne spadki wskazują na dołek Bitcoina w okolicach 10 tys. dol.

Podczas gdy wielu traderów jeszcze kilka tygodni temu nie wierzyło w spadek BTC poniżej maksimum z 2017 r., ostatni ruch do 17 600 dolarów pokazał, że obecny rynek niedźwiedzia może różnić się od poprzedniego. Oto, co kilku analityków mówi o możliwości spadku Bitcoina do poziomu 10 000 USD w ciągu najbliższych kilku tygodni.Wgląd w to, jak BTC może zachowywać się w perspektywie krótkoterminowej można uzyskać patrząc na jego zachowanie podczas cykli rynku niedźwiedzia w 2013 i 2017 roku. W 2013 r. maksymalny spadek kursu Bitcoina wyniósł 85% i miał miejsce w ciągu 407 dni. W 2017 r. maksymalny drawdown wyniósł 84% i trwał 364 dni.

Czy Bitcoin może spaść do 10 tys. dol.? Wykres BTC/USD sygnalizuje dołek
Historyczne drawdowny Bitcoina. Źródło: Arcane Research

Według ostatniego raportu Arcane Research, obecny drawdown trwa od 229 dni i do tej pory odnotowano maksymalne osunięcie o 73%.

– Jeśli Bitcoin podąża za schematem tych cykli, dno powinno nastąpić pod koniec czwartego kwartału 2022 roku, przy cenie tak niskiej jak 10 350 dolarów – komentował w swoim raporcie Arcane.

Chociaż zawsze istnieje szansa, że spadek o 85% jest możliwy, Arcane Research zauważył również, że “Bitcoin jest teraz znacznie bardziej powiązany z szerokimi rynkami finansowymi, z Fed, wyborami w USA, regulacjami kryptowalutowymi i rynkiem akcji wpływającymi na jego wyniki.”

Dalsze dowody, które wspierają możliwość spadku do przedziału 10 000 dol. zostały wypunktowane przez firmę Delphi Digital, która opublikowała poniższy wykres, zauważając, że “z perspektywy struktury rynku o wysokiej ramie czasowej, następnym miejscem, na które musimy patrzeć jest 10 000 – 12 000 dol”.

Czy Bitcoin może spaść do 10 tys. dol.? Wykres BTC/USD sygnalizuje dołek
Indeks “Brave New Coin” dla Bitcoina (BLX), wykres 1-miesięczny. Źródło: Delphi Digital

– Przypadkowo, obszar ten pokrywa się z implikowanym dołkiem, jeśli BTC doświadczy 85% spadku od historycznych maksimów – komentuje Delphi.

NED

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Czy 10 000 dolarów byłoby dobrym miejscem do kupna Bitcoina?

Nie każdy analityk spodziewa się jednak spadku do 10 000 dol. Weźmy na przykład Willa Clemente z Blockware Solutions. Według niego, obecny zakres cenowy odzwierciedla dobre miejsce do akumulacji.

Dodatkowo, dane z Glassnode pokazują, że 200-tygodniowa średnia ruchoma Bitcoina, cena równowagi i cena delta w modelu dna rynku niedźwiedzia pokrywają się ze wskaźnikiem 0,6 Mnożnika Mayera analizowanego przez Clemente.

Czy Bitcoin może spaść do 10 tys. dol.? Wykres BTC/USD sygnalizuje dołek
Modele dna rynku niedźwiedzia dla Bitcoina. Źródło: Glassnode

– Tylko w 13 z 4360 dni handlowych (0,2%) wystąpiły podobne okoliczności, które miały miejsce tylko w dwóch poprzednich momentach w historii, w styczniu 2015 i marcu 2020. Punkty te są zaznaczone na wykresie kolorem zielonym – zauważa Glassnode.

W oparciu o wskaźnik ceny Delta, który wciąż pozostaje nietknięty, potencjalne minimum dla BTC wynosi 15 750 dol.

John Bollinger, twórca popularnego wskaźnika Bollinger Bands również zasugerował, że cena Bitcoina mogła osiągnąć dno.

– Wyobraź sobie doskonały podwójny szczyt (typu M) na BTC/USD na wykresie miesięcznym wraz z potwierdzeniem BandWidth i %b co prowadzi do oznaczenia dolnej wstęgi Bollingera. Nie widać jeszcze żadnego szczytu, ale byłoby to logiczne miejsce na rozrysowanie dołka – komentował Bollinger.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here