Naga Markets

Czy Bitcoin może być piękny? Miss Salwadoru zaskoczyła świat Nie od dziś wiadomo, że władze Salwadoru uwielbiają Bitcoina, którego adopcja stała się jednym z głównych symboli rozpoznawczych tego państwa. Nic zatem dziwnego, że podczas 71. edycji konkursu piękności Miss Universe kraj zdecydował się pokazać światu modelkę Alejandrę Guajardo w stroju inspirowanym monetą BTC.

  • 71. edycja konkursu Miss Universe wywołała poruszenie w mediach społecznościowych za sprawą nietypowych strojów reprezentantek 
  • Bitcoin znalazł sposób aby wejść na scenę, jako przyszła waluta Salwadoru 
  • Jury nie doceniło jednak pomysłowości, przez co 27 letnia modelka z Salwadoru nie zakwalifikowała się do finałowej 16
  • Partnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank, oferujący dostęp do ponad 60 000 produktów inwestycyjnych

Bitcoin na scenie wywołał poruszenie

Podczas 71. edycji konkursu piękności Miss Universe na scenie pojawiło się wiele szokujących kreacji, spośród których najwięcej komentarzy wywołał występ Salwadoru, USA, Ukrainy, czy Rosji. Pierwsza z wymienionych uczestniczek wystąpiła w stroju przypominającym wielką, złotą monetę BTC, druga symbolizowała powrót USA na srebrny glob, trzecia walkę o niepodległość, a czwarta dominację i bezwzględną siłę.

Salwador reprezentowała Alejandra Guajardo, 27 letnia modelka spacerująca po scenie w kostiumie nawiązującym tematyką do największej wirtualnej waluty.

W swoim poście na Instagramie oznaczyła ona salwadorskiego prezydenta – Nayiba Bukele, który był głównym pomysłodawcom kreacji.

Bossa

Samo nagranie przedstawia modelkę w stroju wybiegowym, który oprócz symboliki BTC odnosił się również do colona – waluty akceptowanej w Salwadorze do 2001 r., a także ziaren kakao używanych kiedyś, jako forma płatności.


SAXOPartnerem portalu Comparic.pl jest Saxo Bank - w pełni regulowany duński bank inwestycyjny, oferujący ponad 60 000 produktów inwestycyjnych. Skorzystaj z bezpłatnych subkont walutowych, ochrony środków do 100 000 EUR, geograficznej dywersyfikacji swoich aktywów i polskiego wsparcia klienta. Odkryj platformy dostosowane do potrzeb inwestorów i traderów.

Załóż rachunek już teraz!

Advertisement

Ubiór modelki miał więc symbolizować historię waluty jej kraju. Przez długi czas posługiwano się na jego terenie ziarnami kakao, następnie colonem, aż zastąpiono go dolarem amerykańskim. Najnowszą akceptowaną formą płatności jest zaś BTC.

Choć występ wywołał poruszenie w mediach społecznościowych, tak jury nie doceniło kreatywności, a sama Guajardo znalazła się poza finałową 16.

Bitcoin City zbliża się wielkimi krokami

Niedawno Salwador uchwalił nową ustawę związaną z ramami prawnymi dla bitcoinowych obligacji znanych, jako  „Volcano Bond”. Ich emisja była wielokrotnie przekładana ze względu na niesprzyjające warunki rynkowe. Przychylnie nastawieni do czołowej kryptowaluty ustawodawcy zaproponowali wykorzystanie ich do spłaty długu państwowego. Oprócz tego odegrają one także swoją rolę w sfinansowaniu budowy tzw. Bitcoin City w pobliżu wulkanu, które będzie historycznym eksperymentem testującym tezę, czy na kryptowalutach można oprzeć swoją gospodarkę.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułTrudność wydobycia Bitcoina (BTC) ustanowiła nowy rekord
Następny artykułTrader kupił Bitcoiny za 167 tys. USD i zarobił w kilka dni ponad 2,2 mln USD
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.