Naga MarketsKorekta jest czymś naturalnym. Sprytny inwestor wykorzysta ją do kupienia akcji bądź powiększenia pozycji. Należy jednak rozróżnić korektę w trendzie wzrostowym od początku nowego trendu. Na niektórych spółkach nic wielkiego się nie stało (chociażby BIO, lub opisywana wczoraj ACE), ale zdecydowana większość walorów przeżywa istny armagedon (KGH, APT ?).

Po czym rozróżnić korektę od początku nowego trendu?  Jednym ze sposobów jest obserwacja dynamiki spadków. Jeżeli przebiegają one dynamicznie i powodują powstawanie luk cenowych na wykresie to znak, że perspektywa powrotu do głównego trendu znacznie się oddala. Każdy trend ma lokalne wsparcia wynikające z układu Swingów. Przebicie ich to kolejny sygnał do pogorszenia nastrojów.


Pamiętaj! Bardzo rzadko dochodzi do nagłej zmiany trendu. Najczęściej na wykresie pojawia się najpierw trend boczny (lub jego ślad np. w postaci formacji świecowej mającej konsolidacyjne znaczenie).


A co przedstawia wykres spółki CCC? Na wykres tygodniowym nadal widać argumenty ku wzrostom, ale początków szukamy na wykresie dziennym.0825-ccc-tyg
ccc-d
Porównaj wykresy. niby to ta sama spółka i ten sam okres a interpretacja wykresów jest całkiem inna. Wykres dzienny pokazuje wybicie się z formacji “diamentu” /1/ w podejściu lokalnym. Wybicie w dół pozwoliło nam nakreślić linię oporu (“diament” jako forma konsolidacji jest jak najbardziej prawidłowym oparciem dla linii). Jeżeli przeniesiemy linię równoległą i oprzemy ją o dołki powstanie nam kanał spadkowy. Za jakiś czas linia wsparcia będzie się znajdować na poziomie ok. 160 zł, który z kolei wynika z poprzednich szczytów. Po drodze poziom 170 zł będzie lokalnym wsparciem, ale osobiście uważam, że cena nie zdoła się od niego odbić.

Reasumując. Kluczowym poziomem jest poziom luki cenowej pomiędzy “diamentem” a wybiciem w dól – 186 zł. Jeżeli zostanie on pokonany to mamy szansę na wzrosty wg wykresu tygodniowego. W przeciwnym razie w przypadku dalszych spadków będziemy zmuszeni upłynniać posiadane akcje.


banner_z_kartamitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here