Naga MarketsCzy akcje CD Projekt mogą spaść do 333 zł? Oczekiwanie na Cyberpunk 2077W trakcie wtorkowej sesji CD Projekt tracił kolejne 7%, notując od początku tygodnia dwucyfrowe spadki, po nieudanym teście strefy maksimów z końcówki sierpnia bieżącego roku. Analitycy X-Trade Brokers (XTB) w swojej najnowszej analizie spółki wskazują na poziom 333 zł jako potencjalną strefę oporów oraz jednocześnie zasięgu deprecjacji notowań polskiego studia gamingowego na GPW. W przeddzień przed planowaną premierą Cyberpunka 2077 spodziewać można się utrzymującej rynkowej nerwowości.

  • Cyberpunk 2077 zadebiutuje 10 grudnia 2020 roku, czyli w ten czwartek, po dwóch dniach silnych spadków akcji CD Projekt
  • Czy podobnie jak w przypadku premier Wiedźminów, inwestorzy również powinni przygotować się na spadki w pierwszej reakcji na premierę wyczekiwanego tytułu?
  • Akcje CD Projekt ciążą w ostatnich dniach indeksowi WIG20, ten pomimo tego potrafi utrzymać wzrosty

CD Projekt kolejny dzień z rzędu z najwyższym obrotem

We wtorek obrót w ramach indeksu WIG20 wyniósł 1,62 mld zł, z czego niemal 750 milionów złotych przypadało na sam CD Projekt, który w ostatnich dniach przykuwa największy odsetek aktywności inwestorów, co generuje również podwyższoną zmienność. Po szarpanej sesji poniedziałkowej, akcje spółki otwierały się we wtorek z luką spadkową, zamykając ostatecznie dzień poniżej poziomu 400 złotych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W miarę zbliżania się do premiery nowej gry od CD Projekt, możemy obserwować podwyższoną zmienność i nerwowe ruchy. W poniedziałek po osiągnięciu nowych historycznych szczytów doszło do realizacji zysków, przez co spółka zamknęła się 4% pod kreską. We wtorek po rozpoczęciu sesji na GPW, również obserwowano spadki, notowania CDR znalazły się poniżej okrągłego poziomu 400 zł – pisali analitycy XTB.

Przecena jest tłumaczona reakcją na opublikowane recenzje nowej gry. Choć większość z nich jest pozytywna, tak recenzenci narzekają na liczne błędy. Inwestorzy najwidoczniej liczyli na lepsze opinie o Cyberpunku, co przełożyło się na obecnie obserwowaną wyprzedaż.

– Serwis Metacritic ocenił “CP 2077” nieco gorzej niż poprzedni tytuł – “Wiedźmin 3”. Z kolei portal IGN ocenił grę na 9/10 pkt, taką samą ocenę przyznał też GameInformer, a GameRadar przyznał notę 5/5. Natomiast PC Gamer ocenił nowy tytuł na 78/100 pkt, tłumacząc “niski” wynik licznymi błędami – napisano w dalszej części noty XTB.

Akcje CD Projekt w konsolidacji. Jej dolny zakres to 333 zł

Na załączonym poniżej wykresie widać, że od marca bieżącego roku notowania CD Projekt poruszają się w liczącej ponad 120 złotych konsolidacji pomiędzy poziom 333 zł oraz 460 zł, a jej zasięg techniczny wyznaczać ma korekta spadkowa z pierwszej części roku (czerwone prostokąty). Obecnie akcje zatrzymały się na wysokości średniej ruchomej z ostatnich 100 sesji. Gdyby ta została pokonana nie można wykluczyć zejścia do lokalnych dołków na 355 zł, a ostatecznie do dolnego ograniczenia konsolidacji na 333 zł.

Patrząc technicznie na wykres dzienny, wtorkowa sesja rozpoczęła się od luki spadkowej. Notowania znalazły się poniżej wsparcia przy okrągłym poziomie 400 zł, jednak spadki zostały zatrzymane na wysokości średniej z ostatnich 100 okresów. Jeśli średnia EMA100 zostanie pokonana, spadki mogą przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza możliwy będzie ruch w kierunku wsparcia przy 355 zł, bądź nawet 333 zł, gdzie znajdują się dołki z listopada – podsumowali swoją analizę eksperci XTB.

CD Projekt w kierunku 333 zł. Źródło: XTB

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here