Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały głównie publikacje raportów dot. zmiany zatrudnienia w Australii, sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz ilości wstępnie zdeklarowanych bezrobotnych w USA.

Oprócz tego, Główny Urząd Statystyczny opublikował także fatalne dane z naszej, rodzimej gospodarki. Okazało się bowiem, że produkcja przemysłowa spadła pierwszy raz od kwietnia 2017 r.

Na uwagę zasługuje także dzisiejsza wypowiedz Kamila Zubelewicza. Polski ekonomista i członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) przyznał bowiem w rozmowie z PAP Biznes, że jeżeli będzie kształtować się na poziomach wskazanych w lipcowej projekcji, to jeszcze w tym roku możliwe będzie złożenie wniosku o ewentualną podwyżkę stóp procentowych:

– Obecnie nie spodziewam się zmiany stóp procentowych, jednak wnioski o ich podwyżkę prawdopodobnie pojawią się w ostatnich miesiącach tego roku, jeśli ceny będą rosły zgodnie z lipcową projekcją – powiedział.

Przyznał on jednak równocześnie, że niestety skłonność obecnej Rady do reakcji nie jest duża, choć rosnąca część RPP wyraża swój dyskomfort w związku z perspektywami wzrostu cen. Moim zdaniem istnieje duże prawdopodobieństwo, że obecna RPP nie zmieni poziomu stóp procentowych do końca kadencji.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:15 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec euro i dolara kanadyjskiego.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

NZDUSD zmierza w kierunku kolejnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotny opór w wysokości 0.6718. Dziś tendencja wzrostowa również jest kontynuowana i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zmienić nastawienie rynku, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6774.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Cena srebra w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania srebra zauważymy, że w skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 15,53 USD oraz linię tendencji spadkowej i dotarł aż do niezwykle istotnego oporu w rejonie 16,15 USD. Jeżeli tylko pojawi się tu większa reakcja podażowa sygnalizują potencjalne odrzucenie tej strefy, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 15,53 USD.

Cena srebra w czwartek, 18 lipca 2019 r.
Silver Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMFW: Kurs dolara amerykańskiego (USD) jest o 6-12% przewartościowany
Następny artykułKurs funta zależny od polityki Brexitu. Rynek oczekuje kolejnych negatywnych informacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here