Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowe przedpołudnie nie obfitowało w nadmierną ilość istotnych publikacji makroekonomicznych. Sytuacja uległa jednak zmianie po 13:30 kiedy pojawiły się protokoły z posiedzenia EBC i szereg istotnych publikacji dla Stanów Zjednoczonych. Ostatnie, dotyczące zapasów ropy naftowej pojawiły się tuż po 17:00, a pełna lista wygląda następująco:

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: pl.investing.com

Najważniejszą wśród amerykańskich publikacji była oczywiście ta z 14:15 kiedy instytut ADP prezentował czerwcowy raport z rynku pracy. Jak informowaliśmy już wcześniej, dane zawiodły inwestorów okazując się niemrawym prognostykiem przed jutrzejszymi wynikami NFP:

„Jak podało ADP, w czerwcu amerykańska gospodarka wytworzyła 158 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze prywatnym, co jest najgorszym odczytem od października zeszłego roku. Konsensus ekonomistów ankietowanych przez agencję Reutera wskazywał natomiast na rezultat w okolicach 185 tysięcy. Wynik bardzo mocno rozminął się z odczytem majowym, kiedy kreacja miejsc pracy osiągały wartości powyżej 250 tysięcy – negatywnego wydźwięku raportowi dodał również fakt, że wartości te po rewizji zmalały o ponad 20 tysięcy”informował Comparic.pl.

Pokłosiem wspomnianego raportu była kontynuacja wzrostów Eurodolara zapoczątkowanych przez pozytywny wydźwięk protokołów z posiedzenia EBC. EUR/USD w pewnym momencie testował nawet 1.1400, jak na razie jednak pułap okazał się zbyt silnym oporem dla europejskich byków.

„Stopniowe dostosowanie metod komunikacji Rady byłoby zgodne z ewoluującą oceną ryzyka” – przez co zdaniem analityków WSJ mamy rozumieć, że EBC w związku z poprawą warunków gospodarczych powinien przyjmować coraz bardziej jastrzębi ton. Czy zbliżamy się w kierunku powolnego końca QE?

Jeżeli chodzi o sytuację na rynku walut, to nastroje wobec dolara nie prezentują się najpozytywniej i waluta zyskuje jedynie do AUD oraz NZD. Przed publikacją jutrzejszego NFP warunki raczej nie powinny ulec silniejszej zmianie:

Źródło: Finviz.com

USD/CAD

Jednym z najciekawszych wykresów na interwale dziennym jeżeli chodzi o majorsy, jest w tym momencie USD/CAD. Wszystko za sprawą środowego zamknięcia pod strefą oporu będącą jednocześnie dolnym ograniczeniem szerokiej konsolidacji. Podażowy pin bar może sugerować osunięcia o ponad 500 pipsów w kierunku zeszłorocznych minimów (mierzony zasięg wybicia z konsolidacji wypada bowiem w tych okolicach (nad 1.2460):

USD/CAD D1

USD/JPY

Jeżeli chodzi natomiast o USD/JPY, to na parze walutowej widać spore niezdecydowanie. Cena blokowana jest trzecią sesję z rzędu przez linię trendu z wykresu dziennego (rysowaną od marca) oraz maksima świecy z poniedziałku, kiedy ninja zyskiwał prawie 150 pipsów. Zanim zobaczymy dalsze ruchy niezbędne jest pokonanie wąskiego ruchu bocznego ograniczanego przez 113.00 oraz 113.50. Na niekorzyść USD przemawia wspomniana linia trendu, która jest dodatkowym wzmocnieniem górnej bandy konsolidacji:

USD/JPY D1

USD/CHF

Najprostsze rozwiązania zazwyczaj są najłatwiejsze. W związku z tym czwartkowy pin bar na USD/CHF D1 na wysokości minimów majowych, odrzucający również 33SMA, w kierunku zgodnym z wielomiesięcznym trendem wydaje się być idealną okazją do otwierania krótkich pozycji. Ustawiając SL tuż nad górnym knotem oraz TP na wysokości dołków z czerwca, otrzymujemy RR wynoszące 3,5:1, jest więc o co grać.

USD/CHF D1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here