Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy październikowy raport podsumowujący kondycję rynku pracy w Australii. Mimo, że większość głównych wskaźników wyraźnie się umacniała, to najważniejszy z nich dot. zmiany zatrudnienia silnie zawiódł.

Jak informowaliśmy już o poranku, zmiana zatrudnienia na poziomie +3,7 tys. okazała się silnym rozminięciem z oczekiwanym wzrostem o 18,8 tys. oraz z wynikiem poprzednim na 26,6 tys. (zrewidowanym spadkowo do 19,8 tys.). Analizując jednak pozostałą część raportu widać, że jej składowe wypadały nad wyraz dobrze:

  • Stopa bezrobocia: 5,4% wobec oczekiwań i wyniku poprzedniego na 5,5% – najniższy wynik od lutego 2013
  • Zmiana zatrudnienia na pełny etat: 24,3 tys., poprzednio 6,1 tys. (zrewidowano wzrostowo do 9,3 tys.) – wzrost 13 miesiąc z rzędu

Powodem spadków głównego wskaźnika zmiany zatrudnienia była o wiele mniejsza ilość osób pracujących na niepełny etat – w tym zakresie z pracy zrezygnowało lub straciło ją prawie 21 tysięcy osób.

Zdaniem analityków TD Securities do czasu publikacji kolejnego raportu (pod koniec lutego) nie powinniśmy spodziewać się żadnej decyzji w wykonaniu RBA. Zdaniem TDS pierwsza podwyżka stóp o 25 punktów bazowych czeka nas w maju 2018 (o ile raport dotyczący zatrudnienia lub inflacji nie okażą się negatywne).


Tradycyjnie, o godzinie 10:30 poznaliśmy paczkę danych z Wielkiej Brytanii. Jak poinformowało Office of National Statistic, wartość sprzedaży detalicznej w październiku wzrosła o 0,3%. Pozytywny wydźwięk tej publikacji potęguje również fakt, iż analitycy spodziewali się wzrostu zaledwie o 0,1%.


O godzinie 11:00 poznaliśmy najnowsze, październikowe wyliczenia poziomu inflacji konsumenckiej w strefie euro.

Wskaźnik inflacji konsumenckiej w październiku 2017 roku zwolnił do 1,4% r/r w porównaniu z 1,5% odnotowanymi we wrześniu. Dynamika CPI w Unii Europejskiej w tym samym okresie sięga aż 1,7% r/r w porównaniu z 1,8% odnotowanymi miesiąc wcześniej – czytamy w raporcie Eurostatu.

Więcej na temat tego raportu przeczytasz w artykule Adama Raka.


Po godz. 14:30 poznaliśmy raport dot. cotygodniowych wyliczeń złożonych po raz pierwszy wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Jak w swoim artykule informował już Adam Rak, wskaźnik ten negatywnie zaskoczył ankietowanych ekonomistów. W minionym tygodniu liczba złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych wzrosła do 249 tys. (…) to najwyższa wartość wskaźnika od sześciu tygodni – czytamy w raporcie amerykańskiego Department of Labour.

AUDUSD

Od wczoraj kurs pary walutowej AUDUSD porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę, że jest to forma korekty w trendzie spadkowym, prędzej czy później spodziewać moglibyśmy się wybicia dołem i kontynuacji spadków. Potencjalnym zasięgiem mogą okazać się okolice linii tendencji wzrostowej, o której pisałem już w dniu wczorajszym.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

AUDUSD M30

USDCAD

Na skutek trwających od ubiegłego piątku spokojnych wzrostów kurs pary walutowej USDCAD dotarł w okolice lokalnego oporu 1.2790 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie już wczoraj wieczorem pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Przez niemal całą dzisiejszą sesję obserwowaliśmy spadki i wydawać by się mogło, że również w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana.

USDCAD H4

O tym się mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza S&P500 metodą fal Elliotta
Następny artykułCredit Agricole: Niewielkie szanse na dalszy risk-off
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here