Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała dość spokojnie.

Olbrzymi wzrost zatrudnienia w Australii

O 3:30 polskiego czasu australijskie biuro statystyczne opublikowało dane dla rynku pracy za czerwiec. Poprzednio wzrost zatrudnienia wyniósł 13,4 tys., osób (zrewidowany w górę z 12 tys. osób). Analitycy spodziewali się nieco lepszego wyniku w okolicach 16,5 tys. osób. Opublikowany rezultat zaskoczył wszystkich, okazał się ponad trzykrotnie wyższy – zatrudnienie wzrosło o 50,9 tys. osób, z czego aż 41,2 tys. to osoby pracujące na pełen etat.

Australia nie zanotowała w tym roku jeszcze tak wysokiego wzrostu zatrudnienia

Stopa bezrobocia zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniła się, nadal wynosi 5,4%. „W ciągu ostatniego roku bezrobocie zmniejszyło się o 0,2 p.p. Jest to kontynuacja spadkowego trendu trwającego od końca 2014 roku, wynik ten jest najniższy od stycznia 2013 roku” – skomentował główny ekonomista w biurze statystycznym.

Brytyjska sprzedaż detaliczna zdecydowanie poniżej oczekiwań

Punktualnie o godz. 10:30 Wyspiarze podzielili się informacjami o czerwcowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo nieco pesymistycznych oczekiwań, okazała się jeszcze gorsza.

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w czerwcu, główne wskaźniki retail sales notowały silne spadki w stosunku do prognoz analityków:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: -0,5%, prognoza 0,1%, poprzednio 1,4% (po wzrostowej rewizji z 1,3%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 2,9%, prognoza 3,7%, poprzednio 4,1% (po wzrostowej rewizji z 3,9%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: -0,6%, prognoza -0,3%, poprzednio 1,4% (po wzrostowej rewizji z 1,3%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 3,0%, prognoza 3,5%, poprzednio 4,5% (po wzrostowej rewizji z 4,4%)

ONS zwraca uwagę, że podczas gdy upał i święta Mistrzostw Świata zwiększyły sprzedaż w sklepach spożywczych, sprzedawcy detaliczni sugerowali, że czynniki te spowodowały spadek liczby odwiedzających w sklepach nieżywnościowych.

“Sprzedaż detaliczna znacznie wzrosła w ciągu trzech miesięcy do czerwca 2018 roku, ponieważ ciepła pogoda zachęciła kupujących do kupowania żywności i napojów na grilla (…) Jednak w czerwcu sprzedaż detaliczna faktycznie spadła nieznacznie, przy stałym wzroście sprzedaży żywności, który był równoważony spadkiem wydatków w wielu innych sklepach, ponieważ konsumenci trzymali się z dala od sklepów, a zamiast tego cieszył się Pucharem Świata i falą upałów”. – komentuje dzisiejszy raport Rhian Murphy, starszy statystyk ONS.

Liczba jobless claims najniższa od 1969 roku

Wraz z wybiciem godz. 14:30 rynki poznały także cotygodniowe podsumowanie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczące liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Dane okazały się  lepsze zarówno od poprzednich jak i od oczekiwań prognostów.

Z raportu wynika bowiem, że liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 14-go lipca wyniosła 207 tys. zamiast spodziewanych 220 tys. wniosków. Co więcej, jest to najniższa liczba wniosków od 6-go grudnia 1969, kiedy to wyniosła 202 tys. Dodatkowo, liczba ta jest niższa o 8 tysięcy w stosunku do zrewidowanego w górę odczytu z poprzedniego tygodnia (215 tys.).

Czterotygodniowa średnia krocząca, która obecnie wynosi 220.500, a zatem jest niższa o 2.750 od poprzedniej (223.250; zrewidowanej o 250 w górę).

Jeśli chodzi o liczbę kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu kończącym się 7-go lipca, ich liczba zwiększyła się do 1.751 tys. wobec zrewidowanego w górę o 4 tys. odczytu sprzed tygodnia (1.743 tys.).

USD największym wygranym czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację obserwowaliśmy w stosunku do dolara nowozelandzkiego.

Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszym, bardzo dynamicznych spadków kurs ponownie osunął się w okolice testowanego od kilku tygodni poziomu 0.7330. Jeżeli tym razem w okolicy tego wsparcia nie pojawi się silna reakcja popytowa i strefa ta zostanie trwale pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.7170.

AUDUSD Weekly

GBPUSD

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie z jednej strony rynek pokonał techniczne wsparcia, a z drugiej dotarł w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego.

GBPUSD Daily

GOLD

Zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, na skutek trwających od dłuższego czasu spadków kurs osunął się w okolice 1210 USD, gdzie pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

GOLD Daily

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowe waluty na BitBay
Następny artykułPierwsza giełda blockchain powstanie na Malcie. Za projektem stoi Polka, Zoe Adamovicz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here