Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po niezwykle emocjonującej środzie, czwartkowa sesja przebiegała stosunkowo spokojnie.  W trakcie sesji azjatyckiej dowiedzieliśmy się, że australijska sprzedaż detaliczna wzrosłą w listopadzie 2017 r. o 1,2%. Jest to wynik zdecydowanie zarówno od prognoz (0,4%) jak również wartości sprzed miesiąca (0,5%).


O godzinie 11:00 Eurostat opublikował dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie euro za listopad 2017 r. Odczyt zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym wskazuje na zwiększenie wartości produktu wytwarzanego przez producentów.

Jak już wcześniej informował Krzysztof Wiwatowski, w stosunku do miesiąca poprzedzającego listopadowa produkcja przemysłowa zwiększyła się o 1% przy prognozie na poziomie 0,8%, oraz dwukrotnie zrewidowanym w górę poprzednim odczycie +0,4%. Patrząc na dane w stosunku rok do roku widać, że są one lepsze od prognoz (3%), wypadły bowiem na poziomie 3,2%. Jednak poprzedni odczyt był wyższy, przed rewizją 3,7%, a po rewizji 3,9%.


O godzinie 14:30 amerykańskie Biuro Statystyki i Pracy (BLS) opublikowało wyniki inflacji producenckiej (PPI). Wskaźnik wskaźnik ten obrazuje zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów produktów przemysłowych na różnych etapach procesu wytwarzania. Jego spadek w ujęciu miesięcznym o 0,1% spowodował osłabienie dolara amerykańskiego.

Równocześnie poznaliśmy również cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. W tygodniu kończącym się 6. stycznia liczba wstępnych zadeklarowanych bezrobotnych wyniosła 261 tysięcy. To o 11 000 więcej niż przed tygodniem. Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła 250 750, co stanowi wzrost o 9000 w porównaniu średnią z poprzedniego tygodnia.

Na skutek słabych danych dolar amerykański osłabiał się dziś (dane z godziny 16:30) w stosunku do wszystkich głównych walut. Największą jego deprecjacje obserwowaliśmy w stosunku do euro.

Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał lokalną strefę poru. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tegorocznych maksimów. Niewykluczone jednak, że wcześniej pojawi się korekta spadkowa i re-test pokonanej dziś strefy.

EURUSD H1

USDJPY

Na skutek wczorajszych spadków spowodowanych silną deprecjacją USD, będącą wynikiem informacji, że chińscy oficjele zarekomendowali spowolnienie lub całkowite zatrzymanie skupu amerykańskich papierów wartościowych kurs pokonując lokalne wsparcie wybił dołem z trwającej od początku grudnia ub.r. konsolidacji. Obecnie poziom ten zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego a jego re-test i odrzucenie mogłoby być sygnałem do ponownych spadków.

Biorąc jednak pod uwagę trwające od rana spadki można dojść do wniosku, że do tego re-testu może wcale nie dojść.

USDJPY H4

USDCAD

Na skutek trwających od 19 grudnia ub.r. spadków rynek już dwa tygodnie temu wybił dołem z ówczesnej konsolidacji. Mimo to, dolne ograniczenie tego boxu w dalszym ciągu nie zostało jeszcze przetestowane od dołu (jako opór). Biorąc pod uwagę, że obecnie strefa ta znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się w jej okolicy pojawienia się reakcji podażowej.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

USDCAD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSALT – opis kryptowaluty
Następny artykułOd aparatów do koparek – Kodak zarabia $2 mln w pre-ICO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here