Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Mimo, że w kalendarzu makroekonomicznym nie znajdowało się zbyt wiele istotnych publikacji, to w ciągu dnia pojawiały się najróżniejsze doniesienia, które miały realny wpływ na wycenę poszczególnych walut.

Jeszcze przed południem Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował wstępny szacunek Produktu Krajowego Brutto w IV kwartale 2018 roku. Wynika z niego, że PKB wyrównany sezonowo wzrósł realnie o 0,5% w porównaniu z poprzednim kwartałem, i był wyższy niż przed rokiem o 4,6%. PKB niewyrównany sezonowo wzrósł natomiast realnie o 4,9% w porównaniu z IV kwartałem ub. roku. Warto jednak zaznaczyć, że prognozy przed tą publikacją zakładały utrzymanie dynamiki wzrostu gospodarczego Polski na poziomie 5,1%.

Zdecydowanie ważniejsze były dziś jednak doniesienia z Hanoi. To właśnie w stolicy Wietnamu odbywał się bowiem drugi szczyt przywódców USA i Korei Północnej. Mimo, że amerykański prezydent uznał cały szczyt za “bardzo owocny”, to jednak nie podpisano w jego trakcie żadnego porozumienia. Trump stwierdził bowiem, że nie byłoby to dobrym pomysłem.

Jak już wcześniej informował Krzysztof Wiwatowski, Kim Dzong Un chciał, by Stany Zjednoczone zniosły wszystkie sankcje zastosowane wobec Korei Północnej w zamian za denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Jak powiedział Trump, Kim “chciał, aby sankcje zostały zniesione w całości, a my nie moglibyśmy tego zrobić”. W zamian przywódca Korei Północnej zaproponował, aby zdemontować swój główny obiekt jądrowy w Yongbyon.

To jednak okazało się niewystarczające, ponieważ według wiedzy USA, Korea Północna dysponuje także tajnymi bazami nuklearnymi. Donald Trump przedstawił na to dowody, co miało zaskoczyć Koreańczyków z Północy.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:25 zauważymy, że dolar amerykański (USD) umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec franka szwajcarskiego (CHF).

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:25 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w skutek dzisiejszej aprecjacji dolara amerykańskiego rynek wybił górą z trwającej od kilku dni konsolidacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 111.75.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Spowolnienie w USA nie takie straszne
Następny artykułSingapur zainwestował $300 mln w Coinbase?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here