Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowe przedpołudnie przebiegało na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Zdecydowanie ciekawiej prezentowała się natomiast druga połowa dnia, kiedy to Europejski Bank Centralny (EBC) zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmiennym poziomie oraz skup aktywów w wysokości 15 miliardów miesięcznie do grudnia 2018.

Jak informowaliśmy już wcześniej, decydenci polityki pieniężnej potwierdzają, że planują zakończyć skup aktywów (luzowanie ilościowe) w grudniu, o ile pozwolą na to dane makroekonomiczne, w tym średnioterminowe projekcje inflacyjne. Skupione z rynku aktywa będą następnie reinwestowane w „dłuższym okresie”.

W trakcie konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (EBC) rynek usłyszał zapewnienia prezesa instytucji, Mario Draghi’ego, że decydenci polityki pieniężnej nie mają powodów, by wątpić we wzrosty inflacji i jej utrzymanie na zakładanych poziomach tuż poniżej 2% w skali roku.

Decyzja monetarna EBC nie była jednak jedynym istotnym wydarzeniem czwartkowej sesji. Jak co czwartek, punktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy bowiem raport z amerykańskiego rynku pracy, z którego wynika, iż liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 20 października uplasowała się na poziomie 215 tysięcy, co oznacza wzrost o 5 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Mimo to, 4 tygodniowa średnia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 211 750.

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo trwających przez zdecydowaną większość czwartkowej sesji spokojnych wzrostów, decyzja monetarna nie przyczyniła się do dalszej aprecjacji wspólnej waluty. Wręcz przeciwnie, wypowiedzi prezesa EBC przyczyniły się do znacznej deprecjacji EUR. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania tegorocznych minimów w okolicy poziomu 1.1330.

Czwartkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

GBPUSD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, której kurs dynamicznie zmierza w kierunku poziomu 1.2800. Jeżeli strefa ta zostanie trwale pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem byłyby nawet okolice sierpniowych minimów.

Czwartkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu

Równocześnie, bardzo serdecznie zapraszam Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już dziś o godz. 20:00. W trakcie tego spotkania poznasz najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiesz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.

Zapisz się już teraz!


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: CAD/JPY, AUD/CHF, GBP/NZD
Następny artykułKurs funta na wrześniowych minimach. Cel to roczny dołek?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here