Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja pod względem istotnych publikacji przebiegała dość spokojnie. Punktualnie o godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za maj 2018 roku. Wyniki te wskazują, iż produkcja przemysłowa w stosunku do kwietnia br., w maju wzrosła o 1,3% w strefie euro (EA19) i o 1,2% w całej Unii Europejskiej (UE28). W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, produkcja przemysłowa wzrosła natomiast o 2,4% w obu strefach.

O godzinie 14:30 poznaliśmy natomiast dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) oraz rynku pracy, a konkretnie tzw. jobless claims. Jak już wcześniej informował Krzysztof Wiwatowski, majowy odczyt wskaźnika CPI w ujęciu miesięcznym uplasował się na poziomie 0,2%. Ekonomiści zakładali, że w czerwcu pozostanie na tym poziomie, jednakże pokładane nadzieje nie zostały spełnione. Inflacja konsumencka w czerwcu wzrosła jedynie o 0,1%. W stosunku rok do roku, wskaźnik CPI utrzymał się na poziomie 2,9%, co jest zgodne z prognozami analityków.

Liczba jobless claims w tygodniu kończącym się 7-go lipca wyniosła natomiast 214 tysięcy, a zatem była niższa aż o 18 tysięcy od zrewidowanego w górę wyniku z poprzedniego tygodnia (232 tys.).

Czterotygodniowa średnia krocząca zmniejszyła się o 1,750 tys. do poziomu 223.000. Z kolei dane ubiegłotygodniowe zrewidowane zostały w górę o 250, do 224.750.

Jeśli chodzi o ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, to w tygodniu kończącym się 30-go czerwca, ich liczba spadła o 3 tysiące w porównaniu do zrewidowanego w górę odczytu z tygodnia poprzedniego (1,742 tys.)

Stopy procentowe EBC bez zmian do lata 2019 roku

Bez wątpienia jedną z najważniejszych publikacji dnia był protokół z czerwcowego posiedzenia Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, z którego dowiedzieliśmy się, iż pomimo niedawnego osłabienia aktywności gospodarczej, warunki ekonomiczne pozostały dobre. Zagrożenia dla perspektyw wzrostu można nadal ocenić jako zasadniczo zrównoważone.

Rada Prezesów oczekuje, że stopy procentowe EBC pozostaną na dotychczasowych poziomach przynajmniej do lata 2019 roku, a w każdym razie tak długo, jak to konieczne, aby zmiany w poziomie inflacji pozostały zgodne z obecnymi oczekiwaniami.

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że na skutek trwających od początku tygodnia wzrostów kurs pokonał dziś lokalny poziom oporu i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0040.

USDCHF Daily

USDJPY

Pro-wzrostowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDJPY, gdzie na skutek wczorajszych, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs również pokonał dość istotny poziom oporu. Jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 114.30.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

USDJPY Daily

GOLD

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na złocie, którego kurs już wczoraj osunął się w okolice 1240 USD. Mimo, że dziś ponowie obserwujemy wzrosty, to nie wykluczone, że są one jedynie korektą. Jeżeli w/w wsparcie zostałoby ostatecznie pokonane, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1210 USD.

GOLD Daily

Ponadto, zapraszam Cię na darmowy webinar, który przybliży Ci praktyczne wykorzystanie Heiken Ashi w spekulacji na instrumentach CFD. Na szkoleniu zostanie omówione dokładnie, w jaki sposób kształtuje się świeca Heiken Ashi oraz jak należy interpretować dany kształt. Omówione zostanie również, jak zarządzać ryzykiem oraz kiedy zamykać pozycje.

Zapisz mnie na webinar

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Trump gra na nerwach inwestorów
Następny artykułPrezes GPW zapowiada start państwowej agencji ratingowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here