Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Jedną z naistotniejszych publikacji dnia był bowiem cotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy, z którego wynika, iż iczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 22 grudnia 2018 r. uplasowała się na poziomie 216 tys., co oznacza spadek o 1 tysiac w porównaniu ze zrewidowanym dodatnio odczytem z poprzendiego tygodnia (217 tys. zrewidowane dodatnio z 214 tys.).

O godz. 16:00 poznaliśmy także wskaźnik zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board. Sam raport sporządzany na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek zaufania konsumentów do poziomu 133,7 z 136,4 (zrewidowanego dodatnio z 135,7) poprzednio, ostateczny odczyt okazał się jeszcze gorszy a wartość indeksu uplasowała się na poziomie 128,1.

Zaufanie konsumentów w USA

“Zaufanie konsumentów spadło w grudniu, po umiarkowanym spadku w listopadzie” – powiedziała Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board. “Oczekiwania dotyczące perspektyw zatrudnienia i warunków prowadzenia działalności gospodarczej uległy osłabieniu, ale nadal sugerują, że w perspektywie krótkoterminowej gospodarka będzie rozwijać się w solidnym tempie. Podczas gdy konsumenci kończą 2018 r. z mocnym akcentem, równoległe spadki oczekiwań odzwierciedlają rosnące obawy, że tempo wzrostu gospodarczego zacznie się zmniejszać w pierwszej połowie 2019 r.” – dodała.

W grudniu ocena obecnych warunków przez konsumentów nieznacznie się zmniejszyła. Odsetek konsumentów twierdzących, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej są “dobre” spadł z 42,0% do 37,2%, podczas gdy odsetek konsumentów twierdzących, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej są “złe” wzrósł z 10,7% do 11,3%.

Sytuacja techniczna na USD/CAD

Spoglądając na notowania dolara amerykańskiego wobec dolara kanadyjskiego, dostrzec możemy, że jeżeli tyko kurs USD będzie kontynuował rajd na północ, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic ubiegłorocznych szczytów (1.3750). To właśnie tam znajduje się bowiem najbliższy, istotny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś większa reakcja podażowa.

kurs pary walutowej USD/CAD
USDCAD Weekly

Sytuacja techniczna na Srebrze

Niezwykle interesująco wyglądają także notowania srebra, którego kurs pokonał w tym tygodniu już dwa techniczne opory a w chwili obecnej testuje trzeci. Gdyby i ta strefa została pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji nawet w okolice 15.60 USD. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek wyona przynajmniej korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem mogą okaząc się nawet okolice 14.80 USD.

Kurs srebra
Silver Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo się dzieje z cenami paliw na polskich stacjach? Benzyna powinna tanieć
Następny artykułPrzegląd surowców „egzotycznych” – miedź i gaz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here