windsor

Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, ze dziś dopiero czwartek, to w kalendarzu makroekonomicznym było raczej stosunkowo spokojnie. Podobnie będzie również jutro dlatego osoby, które chciałyby zrobić sobie długi weekend zbyt wiele nie ominie.

Zdecydowanie inaczej wyglada sytuacja kiedy spojrzymy na dzienną zmienność. Tu sytuacja wygląda niemal całkowicie inaczej niż to było wczoraj. Podczas czwartkowej sesji dolar amerykański osłabiał się względem zdecydowanej większości głównych walut. Jedynie jen japoński pozostawał w tyle tracąc 0,4%.

Zródło: http://finviz.com

AUDUSD

Dolar australijski w stosunku do USD zyskiwał dziś najwięcej. Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek pokonał aż trzy poziomy oporu tworząc przy tym odwrócona formację głowy z ramionami.

Z czysto technicznego punktu widzenia potencjalnym zasięgiem dla wzrostów okazują się okolice kolejnego oporu 0.7560. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo iż linia szyi została już pokonana to rynek w dalszym ciągu nie przetestował jej od góry (jako wsparcia). Strefa ta (czego nie zaznaczyłem na poniższym screenie) zbiega się natomiast bardzo perfekcyjnie z:

  • mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego ostatniego ruchu wzrostowego,
  • mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

To właśnie re-test i odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów.

Zapisz się na bezpłatny webinar z dr Zbigniewem Wieczorkiem i dowiedz się jak wykorzystać analizę Price Action w swoim tradingu

AUDUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ