Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja niemal po brzegi wypełniona była publikacjami istotnych raportów makroekonomicznych. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem najnowsze dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Nowej Zelandii, zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia w Australii oraz decyzje monetarną Banku Japonii. Przed południem opublikowana została natomiast decyzja monetarna Szwajcarskiego Banku Narodowego oraz raport dot. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii a o godz. 13:00 Banku Anglii przedstawił swoją najnowszą decyzję monetarną. Jakby tego było mało, wraz z wybiciem godz. 16:00 rynki poznały także sierpniowy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Wzrost światowej gospodarki wyhamuje

W trakcie czwartowej sesji Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) opublikowała także raport, z którego wynika, że globalny wzrost gospodarczy uplasuje się w 2019 r. na poziomie 2,9%. Jest to znacząca rewizja wcześniejszej projekcji, w której OECD spodziewało się wzrostu PKB o 3,2%.

– OECD przewiduje, że światowa gospodarka wzrośnie o 2,9 proc. w 2019 r. i 3 proc. w 2020 r. – są to najsłabsze roczne stopy wzrostu od czasu kryzysu finansowego, przy nadal rosnących ryzykach negatywnych dla perspektyw wzrostu PKB – napisano w raporcie.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wskazuje, że nasilające się konflikty handlowe odbijają się coraz bardziej na zaufaniu i inwestycjach, zwiększają niepewność przy podejmowaniu decyzji polityki monetarnej, zwiększają ryzyko na rynkach finansowych i zagrażają już i tak słabym perspektywom wzrostu na całym świecie.

Brexit może pchnąć Zjednoczone Królestwo

Według analityków perspektywy gospodarcze słabną, zarówno dla gospodarek rozwiniętych, jak i wschodzących.

– Utrzymuje się znaczna niepewność, co do terminu i charakteru wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, szczególnie jeśli chodzi o ewentualne wyjście bez porozumienia, które może pchnąć Zjednoczone Królestwo w recesję w 2020 r. i doprowadzić do zakłóceń sektorowych w Europie – napisano.

Frank szwajcarski największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara nowozelandzkiego i australijskiego. Największym wygranym czwartkowej sesji jest natomiast frank szwajcarski, który wobec USD zyskuje dziś aż 0,47%.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs EURUSD w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że rynek od pewnego czasu konsoliduje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Fakt ten sprawił, że tendencja ta dotarła w rejon konfluencji z linią tendencji spadkowej, gdzie już w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Podobne reakcje dostrzec można było również w trakcie poniedziałkowej sesji oraz wczoraj. Mimo to, strefa ta w dalszym ciągu nie została jeszcze trwale odrzucona.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD odpoczywa przed dalszymi wzrostami?

Kurs pary walutowej GBPUSD od początku tygodnia porusza się w stosunkowo wąskiej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, że z czysto technicznego punktu widzenia formacja ta jest formą korekty oraz uwzględniając, iż rynek w dalszym ciagu utrzymuje się powyżej ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) sądzić można, że po zakończeniu tego ruchu bocznego, kurs funta będzie kontynuował aprecjację wobec USD. Gdyby tak się stało, notowania pary GBPUSD mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.2770.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) głównym determinantem zachowania się rynków EM
Następny artykułNiemiecki Dax szykuje się do spadków. Powstanie RGR?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here