Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.
Czwartkowa sesja pod kątem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała dość spokojnie. Najważniejsze poznaliśmy jeszcze wczorajszej nocy, mowa o decyzji nt. polityki monetarnej Banku Rezerwy Nowej Zelandii (RBNZ). Stopy procentowe, tak jak oczekiwano, pozostały na tym samym poziomie (1,75%), jednakże obniżono prognozy na przyszły rok. Dodatkowo, z opublikowanego oświadczenia wynika, że stopy mogą zostać zarówno podniesione, jak i obniżone. Wszystko zależy od kondycji nowozelandzkiej gospodarki oraz zagrożeń zewnętrznych. Całość oświadczenia przyczyniła się do wyprzedaży dolara nowozelandzkiego, który jest dziś najsłabszą walutą z koszyka majorsów:

To już wiemy
Eskalacja konfliktu na linii USA-Rosja
Rosyjska waluta rubel w ostatnich dniach należy do jednej z najsłabszych walut na świecie, a rosyjskie obligacje straciły na wartości po tym, jak USA ogłosiły wprowadzenie nowych sankcji na Rosję za używanie broni chemicznej i oskarżając ją o ingerencje w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku, co zwiększyło rynkowe obawy o dalsze zaognienie konfliktu.
Stany Zjednoczone usankcjonowały Rosję z powodu użycia trucizny 4 marca na podwójnym agencie Siergieju Skripala w Wielkiej Brytanii. Wraz z tą informacją rosyjska waluta straciła mocno na wartości otwierając się dziś dużą luką do góry w okolicach poziomu 66. To nie pierwszy taki przypadek, gdy rosyjska waluta silnie reaguje na międzynarodowe konflikty.
USA: Inflacja PPI zniżkuje. Liczba jobless claims niższa od prognoz i poprzedniego odczytu
Standardowo o godzinie 14:30 pojawiły się dane ze Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze z nich dotyczyły inflacji producenckiej (PPI) oraz rynku pracy, a konkretnie tzw. jobless claims. Prognozy zakładały spadek wskaźnika PPI (m/m) w lipcu do poziomie 0,2%, a także wyższą o 2 tys. liczbę osób po raz pierwszy składających wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.
Inflacja producencka (PPI) w ujęciu miesięcznym osunęła się do poziomu 0,0% mimo prognoz zakładających wzrost o 0,2% i jeszcze wyższym odczycie z czerwca (0,3%). Również w stosunku r-d-r widoczny był spadek o 0,1% z 3,4% do 3,3%.
Niższa była liczba jobless claims, która wyniosła 213 tysięcy, co jest liczbą o 6 tys. niższą od poprzedniego odczytu (219 tys.). Wzrosła natomiast liczba wniosków kontynuacyjnych i teraz wynosi 1,755 tys. Znaczny wzrost, ponieważ aż o 29 tysięcy.
EURUSD
Notowania Eurodolara po ustanowieniu minimów sesyjnych respektują bardzo dobrze 20-okresową SMA. Obecnie ponownie zmierzają do dołka. Przełamanie obszaru wsparcia w obrębie 1.1580 otworzy drogę dalszej przecenie.
NZDUSD
Omawiany na wstępie dolar nowozelandzki coraz mocniej traci w stosunku do dolara. Kurs prawdopodobnie pokona na zamknięciu dzisiejszej sesji strefę wsparcia między 0.6720 – 0.6688. Notowania znalazły się już na poziomach, które ostatnio widziane były w marciu 2016-go roku. Pozostaje pytanie czy wytrzyma ponad 2-letnie wsparcie w obrębie 0.6580.
Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%
O tym się dziś mówiło
- Dolar nowozelandzki najtaniej od 30 miesięcy. Boi się cięć stóp procentowych?
- S&P 500 wzrośnie o 12% w 5 miesięcy? Tak przekonuje największy byk z Wall Street
- Robert Kiyosaki: do roku 2040 Bitcoin i złoto zastąpią dolara
- CySEC: Twój broker jest z UK? Do września 2018 musi uzyskać licencję w Europie
- Mnogość produktów finansowych – ryzyko, o którym warto pamiętać
-
LedgerX uruchamia bitcoinową platformę do oszczędzania LedgerSavings
STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!