Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jeszcze przed południem poinformował Markit, sektor produkcyjny  strefy euro nadal pozostał silny w lutym, chociaż tempo wzrostu nowych zamówień spadło w stosunku do najwyższych poziomów osiągniętych przed końcem roku. Jak już wcześniej informował Jarosław Szeląg, Ostateczny wynik PMI w strefie euro spadł do najniższego od czterech miesięcy poziomu 58.6 w lutym z 59,6 w styczniu, to lepiej niż wcześniejsze szacunki (58,5) i znacznie powyżej średniej długoterminowej wynoszącej 51,8. PMI utrzymuje się powyżej 50 – co oznacza umowny rozwój gospodarki – przez 56 miesięcy. Sektor nadal cieszy się jednym z najlepszych okresów w ciągu ostatnich 18 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują

O godzinie 10:30 poznaliśmy również dane o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, tutaj podobnie jak w strefie euro zanotowano spadek, wskaźnik ten jednak wciąż pozostaje powyżej 50 punktów. Jak informowaliśmy już wcześniej, poprawa koniunktury w brytyjskim sektorze produkcyjnym zwolniła w lutym, IHS Markit / CIPS Purchasing Managers Index wyniósł 55.2 i spadł do najniższego poziomu od ośmiu miesięcy. Przyczyną jest spowolnienie w sektorach konsumenckim i dóbr inwestycyjnych. Trend wzrostowy został utrzymany w nowych zamówieniach, firmy wskazywały, że popyt krajowy utrzymuje się.


Punktualnie o godzinie 14:30 opublikowana została paczka danych z Ameryki w której znalazły się zarówno najnowsze informacje z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych jak i rachunek bieżący Kanady.

Jak co czwartek amerykański Departament Pracy przygotował tygodniowe zestawienie liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych złożonych po raz pierwszy. Wskaźnik ten od początku roku systematycznie maleje wynosząc na początku marca zaledwie 210 tys.

Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się niewielkiego wzrostu liczby wniosków do 226 tys. z poprzednich 220 tys. Pozytywna niespodzianka z całą pewnością została zauważona przez rynek, który jednak skupia się na.

Równocześnie dowiedzieliśmy się, że wpływający pośrednio na poziom inflacji w gospodarce wskaźnik dochodów personalnych utrzymuje swoją dotychczasową dynamikę na poziomie 0,4% m/m. Prognozy przed publikacją mówiły o spadku wskaźnika o 0,1 pp. Zdecydowanie ważniejsze okazały się dane dotyczące wydatków osobistych.

Wskaźnik ten w rzeczywisty sposób pokazuje tendencję w konsumpcji zwykłych Amerykanów, którzy swoimi wydatkami wspierają wzrost cen w gospodarce. Tu obyło się bez niespodzianek i wskaźnik zgodnie z przewidywaniami analityków wyniósł w styczniu zaledwie 0,2% m/m. Zaledwie, bowiem jeszcze przed miesiącem dynamika wzrostu wydatków osobistych w Stanach wynosiła 0,4% w ujęciu miesięcznym.


Dane z Kanady wcale nie gorsze

Deficyt rachunku bieżącego Kanady (w ujęciu dostosowanym sezonowo) spadł w czwartym kwartale o 2,2 mld USD do poziomu 16,3 mld USD (…) W roku 2017 deficyt  rachunku obrotów bieżących wyniósł 63,9 mld USD, czyli o 1,4 mld USD mniej niż deficyt odnotowany w 2016 r. Na rachunku finansowym transakcje dotyczące papierów wartościowych wygenerowały znaczący napływ netto środków w 2017 r.,co zostało w dużym stopniu skompensowane spadkiem z bezpośrednich inwestycji inwestycyjnych, ponieważ inwestycje bezpośrednie za granicą przekroczyły inwestycje bezpośrednie w Kanadzie – czytamy w raporcie Statistics Canada.


Po danych z amerykańskiego rynku pracy przyszedł czas na najnowsze wyliczenia Purchasing Managers Index. Jak już wcześniej informował Adam Rak, działalność gospodarcza w sektorze wytwórczym ponownie rośnie w lutym, a cała gospodarka Stanów Zjednoczonych rozszerza się przez 106 kolejno po sobie następujących miesięcy.

Dane opublikowane o godzinie 16:00 są najlepszymi od października zeszłego roku, kiedy ISM PMI wyniosło 60,8 pkt. Dzisiejsza publikacja powtarza ten wynik utrzymując ponad dwuletni trend wzrostowy wskaźnika. Z pośród 18 branż sektora aż 15 odnotowało ogólny wzrost aktywności gospodarczej.

NZDUSD

Na skutek trwających od niemal dwóch tygodni spadków kurs pary walutowej NZDUSD osunął się w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji, gdzie w dniu dzisiejszym po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że w trakcie trwania tych spadków nie pojawiła się żadna większa korekta wzrostowa, odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do przynajmniej chwilowej aprecjacji.

NZDUSD Daily

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że jeżeli tak się stanie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć przynajmniej w okolice poziomu 0.7280 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

NZDUSD H4

GOLD

Zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, na skutek trwających od niemal dwóch tygodni spadków kurs złota osunął się w okolice technicznego poziomu wsparcia, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już reakcja popytowa.

GOLD Daily

Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których potencjalnym zasięgiem okazałyby się okolice lokalnego oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Skorzystaj z rewelacyjnych warunków handlowych dostępnych na koncie STO Pro i zdobądź szansę na wygranie iPhone’a X

GOLD H4

USDPLN

Na skutek trwających od 16 lutego br. wzrostów kurs pary walutowej USDPLN dotarł w okolice górnego ograniczenia konsolidacji, gdzie dziś po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

USDPLN Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – słaby początek nowego miesiąca
Następny artykułLitecoin jedną z najsłabszych kryptowalut w tym tygodniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here