Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Warto także wspomnieć, że najważniejsze wydarzenie wciąż jeszcze przed nami. Mowa tu oczywiście o zaplanowanej na godzinę 20:00 decyzji monetarnej FOMC. Jak informowałem już wcześniej, oczekuje się, że Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) utrzyma dziś benchmark dla stóp procentowych na niezmienionym poziomie od 2 do 2,25 procent. W oświadczeniu dot. polityki monetarnej prawdopodobnie wciąż będzie określać się wzrost gospodarczy i rynek pracy w Stanach Zjednoczonych jako silny, wzmacniając tym samym perspektywy na kolejną podwyżkę stóp procentowych w grudniu br. Inne zmiany w oświadczeniu mogą sugerować mniejsze zaufanie do potrzeby trzykrotnego podniesienia stóp procentowych w przyszłym roku, jak przewidywali urzędnicy we wrześniu.

Biorąc jednak pod uwagę, że po dzisiejszym spotkaniu nie zaplanowano konferencji prasowej z prezesem Jerome Powellem, wydarzenie to nie wzbudza zbyt wielu emocji. Nie zmienia to jednak faktu, że inwestorzy widzą około 78 proc. szansy, że Fed ponownie podniesie stopy procentowe za miesiąc.

Zobacz także: Prognozy FOMC: Sprawdź jak 9 dużych graczy ocenia czwartkowe posiedzenie!

Mimo, że teoretycznie decyzja monetarna FOMC powinna być wydarzeniem, na które czeka wielu inwestorów, to jednak biorąc pod uwagę niewielką zmienność w trakcie dzisiejszej sesji, niewykluczone, że nie wywoła ona żadnej większej reakcji rynku.

Czwartkowa zmienność dolara amerykańskiego względem walut grpy G8
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w skutek trwających od kilku dni, dynamicznych wzrostów kurs pokonał już techniczny poziom oporu. Dziś co prawda zauważalne jest spowolnienie dynamiki tych wzrostów. Gdyby jednak tendencja ta była kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6860.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

Notowania pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Ponadto, zapraszam Cię na darmowy webinar, celem którego będzie wprowadzenie Cię w tematykę danych makroekonomicznych oraz wydarzeń fundamentalnych. Dlaczego są ważne w tradingu i jak do nich podejść, by nie narazić się na straty.

Dane makroekonomiczne wprowadzają wiele zamieszania w umysłach traderów, a ich błędna interpretacja lub pochopne decyzje inwestycyjne na nich oparte mogą doprowadzić do strat. Podczas spotkania omówimy rodzaje danych, a także możliwe zachowania rynku. Powiemy także kiedy i dlaczego warto zwracać uwagę i jak interpretować te dane oraz wydarzenia fundamentalne oraz jakie mogą mieć one przełożenie na rynek.

Zapisz mnie na webinar

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPolski złoty pozostaje gotowy do dalszego wzrostu w kolejnych miesiącach
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – McAfee wytatuował sobie…. logo Skycoina na plecach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here