Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegałą na rynkach walutowych dość spokojnie. Spośród opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie te dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) ze strefy euro oraz rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w grudniu 2018 roku 1,6% co oznacza spadek o 0,3 p.p. z poziomu 1,9% raportowanego w listopadzie. Spośród państw członkowskich UE najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w Grecji i Portugalii (0,6%) oraz Danii (0,7%). Najwyższe roczne stopy procentowe odnotowano natomiast w Estonii (3,3%), Rumunii (3%) i na Węgrzech (2,8%).

Inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat
Inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat

Wraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały natomiast cotygodniowy raport amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Jak poinformował Department of Labor, pomimo prognoz zakładających wzrost do 219 tys. z 216 tys. poprzednio, w tygodniu kończącym się 12 stycznia br. liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 213 tysięcy, co oznacza spadek o 3 tys. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Fakt ten przyczynił się także do spadku 4 tygodniowej średniej, która wyniosła 220,750 wobec 221,750 tys. poprzednio.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuły jednak nieco dane dot. ilości kontynuowanych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że w tygodniu kończącym się 5 stycznia br. liczba ta wyniosła 1,737 tys. co oznacza wzrost o 18 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia (1,719 tys.).

Dolar amerykański jednym z największych wygranych czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:45 dostrzec możemy, że dolar amerykański (USD) umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G-8. Jego niewielką deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie wobec funta szterlinga (GBP) i jena japońskiego (JPY).

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USD/CAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, iż w skutek trwających od ubiegłego tygodnia, spokojnych wzrostów, kurs dotarł dziś w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Póki co nie pojawiła się tu jeszcze żdana silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Gdyby zatem poziom ten został pokonany, rynek mógłby kontynuować tendencję wzrostową nawet w rejon pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej. Jeżeli natomiast obecnie testowana strefa zostanie jednak odrzucona, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMACD Double Screen – NZDUSD, GBPCAD – 17 stycznia 2019
Następny artykułNowa Zelandia obniży stopy procentowe, a „Kiwi” spadnie na czteroletnie minima? – prognoza Rabobanku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here