Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Czwartkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą dość sporej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciagu dnia. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem raport z rynku pracy w Australii. Wynika z niego, że w marcu br. przybyło aż 25,7 tys. nowych miejsc pracy, co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym od lutowego (4,6 tys.) jak również i tak już optymistycznych prognoz (12 tys.). Mimo to, stopa bezrobocia wzrosła do 5,0% z 4,9% raportowanego w lutym br.

Europejskie PMI najniżej od 2014 r.

Jeszcze przed południem opublikowane zostały także liczne odczyty wskaźników PMI. Najważniejsze w tym przypadku okazały się oczywiście dane z Niemiec oraz strefy euro.

– Gospodarka strefy euro rozpoczęła drugi kwartał na rozczarowującym poziomie, przy czym szacunkowy wskaźnik PMI spadł do jednego z najniższych poziomów obserwowanych od 2014 r. Dane zwiększają obawy, że gospodarka nie zdołała odbić się z jakimkolwiek przekonaniem wynikającym z jednorazowych czynników, które osłabiły aktywność pod koniec ubiegłego roku i nadal wykazuje jedynie bardzo umiarkowany wzrost w obliczu trudności z wolniejszym wzrostem popytu światowego i słabymi nastrojami gospodarczymi. – komentował najnowsze dane Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Rośnie wartość sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie

O godz. 10:30 Wyspiarze podzielili się także najnowszymi wynikami sprzedaży detalicznej. Z raportu ONS wynika, że jej wartość wzrosła w marcu br. w porównaniu z lutym br. aż o 1,1%, co okazało się wynikiem lepszym nie tylko od pesymistycznych prognoz zakładających spadek o 0,3%, lecz również od ubiegło-miesięcznego rezultatu na poziomie 0,6%. Tak znaczny wzrost sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym przyczynił się także do bardzo optymistycznego rezultatu w ujęciu rocznym. Okazuje się bowiem, że wartość sprzedaży detalicznej wzrosłą w marcu br. w stosunku do marca 2018 r. aż o 6,7% (przy prognoza na poziomie 4,6% i poprzedniej publikacji 4,0%).

Wraz z wybiciem godz. 14:30 podobne raporty opublikowały także amerykański Census Bureau oraz Kanadyjski Urząd Statystyczny. O ile dane z UK i USA dotyczyły miesiąca marca, o tyle Kanada podzieliła się dopiero lutowymi wynikami.

Z raportu Census Bureau wynika, że sprzedaż detaliczna w USA wzrosłą w marcu br. aż o 1,6% (wobec prognoz zakładających wzrost jedynie o 0,4%). Warto także przypomnieć, że w lutym odnotowano jej spadek o 0,2%. Równie optymistycznie prezentowały się także dane z Kanady, z których wynika, że sprzedaż detaliczna wzrosła tam w lutym br. aż o 0,8% (wobec prognoz zakładających wzrost jedynie o 0,4%). Warto też przypomnieć, że jej wartość spadła w styczniu br. o 0,4%.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych czwartkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego. Warto również zwrócić uwagę, że już drugą sesję z rzędu najsilniej traci dolar nowozelandzki.

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta poniżej 1.30 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek wtorkowego odrzucenia pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, od trzech dni obserwujemy spadki kursu funta. W chwili obecnej wyceniany jest on już poniżej 1.30 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2965, 1.28 bądź nawet 1.2480.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Dolar nowozelandzki nie wytrzymał presji

Na notowaniach pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek trwających od wczoraj spadków rynek pokonał dość istotną strefę wsparcia. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6650. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w rejon 0.6435.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę (tym razem wyjątkowo we wtorek), tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Widmo recesji nie przeszkadza inwestorom
Następny artykułBitcoin powróci na dawne szczyty za 22 lata. Twierdzi analityk UBS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here